Qualifier - UNIQLO / Adam Scott Junior Championship
Qualifier Tournament Event Info Field Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 6
Girls - 3

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ryan Altschul Delray Beach, Fla. 2026
2 Vlad Alexander Bercea Melbourne, Fla. 2026
3 Lorenzo Cantarel Key Biscayne, Fla. 2025
4 Ibby Carrington Port St. Lucie, Fla. 2026
5 Tucker Cullinan Boynton Beach, Fla. 2027
6 Myles Cunningham Winnetka, Ill. 2023
7 Stefan Daley Palm Beach Gardens, Fla. 2024
8 Mateo Desmond Pompano, Fla. 2025
9 Kevin Dillon (Ireland) Bradenton, Fla. 2024
10 William Fabbri West Palm Beach, Fla. 2025
11 Jayden Freedman Boca Raton, Fla. 2024
12 Dylan Frein Fleming Island, Fla. 2025
13 George Goff Orlando, Fla. 2023
14 Will Gordon Hot Springs, Ark. 2025
15 Grant Goslin Tampa, Fla. 2025
16 Max Govaerts (Netherlands) Weston, Fla. 2023
17 Alek Greer West Palm Beach, Fla. 2024
18 Rafael Gutiérrez (Mexico) México city, , Mexico 2024
19 Joey Hage
Ponte Vedra Beach, Fla. 2026
20 Victor Herrera Doral, Fla. 2025
21 Gavin Hoo Fatt Aldie, Va. 2025
22 Jeremy (Hung-Wei) Hsu (Taiwan) Port Saint Lucie, Fla. 2027
23 William Huang Cupertino, Calif. 2025
24 Kaushal Karupakula (India) Natick, Mass. 2026
25 Mason Keisch Miami Beach, Fla. 2025
26 Ian Kim (Australia) North Strathfield, , Australia 2027
27 Reid Korody Jupiter, Fla. 2026
28 Henry Kuehne Palm Beach Gardens, Fla. 2024
29 Jacob Kutner Palm Beach Gardens, Fla. 2024
30 Luke Leonard Tequesta, Fla. 2025
31 Zhengda Li (China) Melbourne, , Australia 2029
32 Eman Lim Lake Worth, Fla. 2023
33 Ivan Liu Jensen Beach, Fla. 2026
34 Mike Liu (China) Lake Mary, Fla. 2026
35 Ryan Lue (Jamaica) Kingston, , Jamaica 2024
36 Shaun Mazzalupi Wayne, Pa. 2024
37 Chase McBride St. Augustine, Fla. 2025
38 Jonathan McLeroy Orlando, Fla. 2024
39 Elliot Mehler Fleming Island, Fla. 2024
40 Alex Morales (Mexico) Delray Beach, Fla. 2025
41 Ryan Nicholson Ponte Vedra Beach, Fla. 2024
42 Jack Rose Palm City, Fla. 2027
43 Brett Shaw (Canada) Stratford, Prince Edward Island, Canada 2025
44 Connor Shea Bonita Springs, Fla. 2024
45 Kamaljit Singh Portland, Ore. 2023
46 Langting Tymon Sun (China) Windermere, Fla. 2025
47 Wapol Tangcharoen (Thailand) Fairfax, Va. 2025
48 Nirekh Tejwani (Sri Lanka) Colombo, , Norfolk Island 2024
49 Samuel Walker Burke, Va. 2024
50 Junzhe Wang (China) Bradenton, Fla. 2027
51 Yixin Wei (China) Windermere, Fla. 2025
52 Skyler Woods Kirtland, N.M. 2024
53 Yaohang Zhu (China) Windermere, Fla. 2027
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Mami (Judy) Amano (Japan) Tokyo, , Japan 2024
2 Anisleidy Chavez Florida City, Fla. 2025
3 Rachel Gomez
Pembroke Pines, Fla. 2024
4 McKinley Holding Davenport, Fla. 2024
5 Sophia Hong Windermere, Fla. 2025
6 Valentina Hurtado (Venezuela) Weston, Fla. 2026
7 Wendy (ZHUOYING) Li (Canada) Richmond Hill, Ontario, Canada 2025
8 Claire Liu Jensen Beach, Fla. 2026
9 Samantha Loninger Alva, Fla. 2026
10 Madison Malaret Winter Park, Fla. 2026
11 Olivia Marano Palm Beach Gardens, Fla. 2025
12 Emma McKoan Naples, Fla. 2028
13 Jingyan Pan (China) Delray Beach, Fla. 2024
14 Isabella Russo Doral, Fla. 2026
15 Emma Rynn Windermere, Fla. 2025
16 Sara Vitasek Naples, Fla. 2025
17 Raquel Walker Burke, Va. 2026
18 Yu Han Wang Jensen Beach, Fla. 2026
19 Tsamue Wu (Hong Kong) Reunion, Fla. 2024
20 Katie Yang Orlando, Fla. 2025
21 Jinxue Zheng (China) Orlando, Fla. 2024
22 Yaxuan Zheng (China) Winter Garden, Fla. 2024
23 Menglu Zhu (China) Windermere, Fla. 2024

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ryan Altschul Delray Beach, Fla. 2026
2 Vlad Alexander Bercea Melbourne, Fla. 2026
3 Lorenzo Cantarel Key Biscayne, Fla. 2025
4 Ibby Carrington Port St. Lucie, Fla. 2026
5 Tucker Cullinan Boynton Beach, Fla. 2027
6 Myles Cunningham Winnetka, Ill. 2023
7 Stefan Daley Palm Beach Gardens, Fla. 2024
8 Mateo Desmond Pompano, Fla. 2025
9 Kevin Dillon (Ireland) Bradenton, Fla. 2024
10 William Fabbri West Palm Beach, Fla. 2025
11 Jayden Freedman Boca Raton, Fla. 2024
12 Dylan Frein Fleming Island, Fla. 2025
13 George Goff Orlando, Fla. 2023
14 Will Gordon Hot Springs, Ark. 2025
15 Grant Goslin Tampa, Fla. 2025
16 Max Govaerts (Netherlands) Weston, Fla. 2023
17 Alek Greer West Palm Beach, Fla. 2024
18 Rafael Gutiérrez (Mexico) México city, , Mexico 2024
19 Joey Hage
Ponte Vedra Beach, Fla. 2026
20 Victor Herrera Doral, Fla. 2025
21 Gavin Hoo Fatt Aldie, Va. 2025
22 Jeremy (Hung-Wei) Hsu (Taiwan) Port Saint Lucie, Fla. 2027
23 William Huang Cupertino, Calif. 2025
24 Kaushal Karupakula (India) Natick, Mass. 2026
25 Mason Keisch Miami Beach, Fla. 2025
26 Ian Kim (Australia) North Strathfield, , Australia 2027
27 Reid Korody Jupiter, Fla. 2026
28 Henry Kuehne Palm Beach Gardens, Fla. 2024
29 Jacob Kutner Palm Beach Gardens, Fla. 2024
30 Luke Leonard Tequesta, Fla. 2025
31 Zhengda Li (China) Melbourne, , Australia 2029
32 Eman Lim Lake Worth, Fla. 2023
33 Ivan Liu Jensen Beach, Fla. 2026
34 Mike Liu (China) Lake Mary, Fla. 2026
35 Ryan Lue (Jamaica) Kingston, , Jamaica 2024
36 Shaun Mazzalupi Wayne, Pa. 2024
37 Chase McBride St. Augustine, Fla. 2025
38 Jonathan McLeroy Orlando, Fla. 2024
39 Elliot Mehler Fleming Island, Fla. 2024
40 Alex Morales (Mexico) Delray Beach, Fla. 2025
41 Ryan Nicholson Ponte Vedra Beach, Fla. 2024
42 Jack Rose Palm City, Fla. 2027
43 Brett Shaw (Canada) Stratford, Prince Edward Island, Canada 2025
44 Connor Shea Bonita Springs, Fla. 2024
45 Kamaljit Singh Portland, Ore. 2023
46 Langting Tymon Sun (China) Windermere, Fla. 2025
47 Wapol Tangcharoen (Thailand) Fairfax, Va. 2025
48 Nirekh Tejwani (Sri Lanka) Colombo, , Norfolk Island 2024
49 Samuel Walker Burke, Va. 2024
50 Junzhe Wang (China) Bradenton, Fla. 2027
51 Yixin Wei (China) Windermere, Fla. 2025
52 Skyler Woods Kirtland, N.M. 2024
53 Yaohang Zhu (China) Windermere, Fla. 2027
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Mami (Judy) Amano (Japan) Tokyo, , Japan 2024
2 Anisleidy Chavez Florida City, Fla. 2025
3 Rachel Gomez
Pembroke Pines, Fla. 2024
4 McKinley Holding Davenport, Fla. 2024
5 Sophia Hong Windermere, Fla. 2025
6 Valentina Hurtado (Venezuela) Weston, Fla. 2026
7 Wendy (ZHUOYING) Li (Canada) Richmond Hill, Ontario, Canada 2025
8 Claire Liu Jensen Beach, Fla. 2026
9 Samantha Loninger Alva, Fla. 2026
10 Madison Malaret Winter Park, Fla. 2026
11 Olivia Marano Palm Beach Gardens, Fla. 2025
12 Emma McKoan Naples, Fla. 2028
13 Jingyan Pan (China) Delray Beach, Fla. 2024
14 Isabella Russo Doral, Fla. 2026
15 Emma Rynn Windermere, Fla. 2025
16 Sara Vitasek Naples, Fla. 2025
17 Raquel Walker Burke, Va. 2026
18 Yu Han Wang Jensen Beach, Fla. 2026
19 Tsamue Wu (Hong Kong) Reunion, Fla. 2024
20 Katie Yang Orlando, Fla. 2025
21 Jinxue Zheng (China) Orlando, Fla. 2024
22 Yaxuan Zheng (China) Winter Garden, Fla. 2024
23 Menglu Zhu (China) Windermere, Fla. 2024
Alternates
Alternates
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ethan Fang (Canada) Newmarket, Ontario, Canada 2025
2 Mateo Rascon
Burlington, Iowa 2023
3 Gabe Althoff Wilmette, Ill. 2027
4 Kaushal Kuchimanchi Herndon, Va. 2026
5 Clarence Chapman Memphis, Tenn. 2023
6 Noah Peens (South Africa) Ballito, , South Africa 2025
7 Duke Heise Spring, Texas 2025
8 Andy Cruz Duluth, Ga. 2024
9 Xiaoyi (Eddy) Gu (China) Bradenton, Fla. 2024
10 Jackson Newman Ooltewah, Tenn. 2024
11 Patrick Pritsios Alexandria, Va. 2024
12 Kamran Duenwald Kissimmee, Fla. 2024
13 Jack VanderSchuur Lutz, Fla. 2025
14 Luke Gossett
Sorrento, Fla. 2026
15 Avery Liu Windermere, Fla. 2027
16 Langtai Tyrone Sun (China) Windermere, Fla. 2025
17 Cameron Baez
Windermere, Fla. 2025
18 Ethan Lee Royal Palm Beach, Fla. 2028
19 Dallas Torres Oviedo, Fla. 2025
20 Brenden Babbitt Tampa, Fla. 2023
21 John Battaglino Boca Raton, Fla. 2025
22 Rafael Frias IV Parkland, Fla. 2023
23 Aidan Park Duluth, Ga. 2026
24 Jackson Lutz Santa Cruz, Calif. 2025
25 Brett Moore Hollywood, Fla. 2024
26 (Lion) Ziao Liu (China) Orlando, Fla. 2027
27 Giuseppe Puebla
Royal Palm Beach, Fla. 2027
28 Jude Desmond Pompano Beach, Fla. 2028
29 Ryan Nana Tanke
Palm Beach Gardens, Fla. 2028
30 Jaden Peterson Port St Lucie, Fla. 2027
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Annie Jin Bellevue, Wash. 2026
2 Angela Jiang Houston, Texas 2026
3 Gracie Grant Crestview, Fla. 2024
4 Xiyao Zhang (China) Winter Garden, Fla. 2029
5 Elli Chon sanford, Fla. 2027

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ethan Fang (Canada) Newmarket, Ontario, Canada 2025
2 Mateo Rascon
Burlington, Iowa 2023
3 Gabe Althoff Wilmette, Ill. 2027
4 Kaushal Kuchimanchi Herndon, Va. 2026
5 Clarence Chapman Memphis, Tenn. 2023
6 Noah Peens (South Africa) Ballito, , South Africa 2025
7 Duke Heise Spring, Texas 2025
8 Andy Cruz Duluth, Ga. 2024
9 Xiaoyi (Eddy) Gu (China) Bradenton, Fla. 2024
10 Jackson Newman Ooltewah, Tenn. 2024
11 Patrick Pritsios Alexandria, Va. 2024
12 Kamran Duenwald Kissimmee, Fla. 2024
13 Jack VanderSchuur Lutz, Fla. 2025
14 Luke Gossett
Sorrento, Fla. 2026
15 Avery Liu Windermere, Fla. 2027
16 Langtai Tyrone Sun (China) Windermere, Fla. 2025
17 Cameron Baez
Windermere, Fla. 2025
18 Ethan Lee Royal Palm Beach, Fla. 2028
19 Dallas Torres Oviedo, Fla. 2025
20 Brenden Babbitt Tampa, Fla. 2023
21 John Battaglino Boca Raton, Fla. 2025
22 Rafael Frias IV Parkland, Fla. 2023
23 Aidan Park Duluth, Ga. 2026
24 Jackson Lutz Santa Cruz, Calif. 2025
25 Brett Moore Hollywood, Fla. 2024
26 (Lion) Ziao Liu (China) Orlando, Fla. 2027
27 Giuseppe Puebla
Royal Palm Beach, Fla. 2027
28 Jude Desmond Pompano Beach, Fla. 2028
29 Ryan Nana Tanke
Palm Beach Gardens, Fla. 2028
30 Jaden Peterson Port St Lucie, Fla. 2027
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Annie Jin Bellevue, Wash. 2026
2 Angela Jiang Houston, Texas 2026
3 Gracie Grant Crestview, Fla. 2024
4 Xiyao Zhang (China) Winter Garden, Fla. 2029
5 Elli Chon sanford, Fla. 2027
Alternates from the Tournament Field
Alternates from the Tournament Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Cameron Reed Ponte Vedra, Fla. 2025
2 Mingbo Jiang (China) Hangzhou, , China 2026
3 Henry Burbee Bradenton, Fla. 2025
4 Darren Zhou
(Hong Kong) Bradenton, Fla. 2028
5 Cayse Morgan Cincinnati, Ohio 2025
6 Arth Sinha Oviedo, Fla. 2025
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Angelina Pacheco
Orlando, Fla., Dominican Republic 2027
2 Elan Zhang Orlando, Fla. 2024
3 Miranda Lu (Canada) Bradenton, Fla. 2026

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Cameron Reed Ponte Vedra, Fla. 2025
2 Mingbo Jiang (China) Hangzhou, , China 2026
3 Henry Burbee Bradenton, Fla. 2025
4 Darren Zhou
(Hong Kong) Bradenton, Fla. 2028
5 Cayse Morgan Cincinnati, Ohio 2025
6 Arth Sinha Oviedo, Fla. 2025
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Angelina Pacheco
Orlando, Fla., Dominican Republic 2027
2 Elan Zhang Orlando, Fla. 2024
3 Miranda Lu (Canada) Bradenton, Fla. 2026
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Print