Qualifier - Vaughn Taylor Championship
Qualifier Tournament Applications Received Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 6
Girls - 3

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Print
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Lucas Acevedo Daniel Island, S.C. 2023
2 Richard Anaclerio Aiken, S.C. 2024
3 Garrett Armbrust Woodstock, Ga. 2022
4 Braden Baize Boerne, Texas 2023
5 Jack Barnes Manakin Sabot, Va. 2023
6 Brady Bentley Augusta, Ga. 2023
7 Jamison Bryant Milton, Ga. 2024
8 Jace Butcher Kennesaw, Ga. 2023
9 Westin Carroll North Augusta, S.C. 2024
10 Grady Chuback (Canada) Headingley, Manitoba, Canada 2023
11 Aidan Cohl Cumming, Ga. 2023
12 Brennan Cozad Alpharetta, Ga. 2024
13 Lucas Cron Waxhaw, N.C. 2025
14 Aiden Deng (Canada) Peterborough, Ontario, Canada 2021
15 Tyler Donnellan Riverside, Conn. 2023
16 Landon Durham Ponte Vedra Beach, Fla. 2021
17 Jeremy Edmunds Charlotte, N.C. 2022
18 Ethan Elm Suwanee, Ga. 2022
19 Major Ewing Blacksburg, Va. 2026
20 Cabell Faulkner Potomac, Md. 2024
21 Rob Ferris Roswell, Ga. 2022
22 Thomas Finn Locust Valley, N.Y. 2022
23 Shaun Flaherty Pleasant Valley, N.Y. 2022
24 Lucas Gimenez Jacksonville, Fla. 2026
25 McCord Grice Atlanta, Ga. 2022
26 Blake Henriques Waleska, Ga. 2022
27 Sam Hopkins Deerfield, N.H. 2023
28 Cole Humphrey McDonough, Ga. 2023
29 Brycen Jones Thomasville, Ga. 2023
30 Ethan Kelly Suwanee, Ga. 2022
31 Craig Long II Alpharetta, Ga. 2023
32 Logan Lutz Mt. Pleasant, S.C. 2023
33 Patmon Malcom Alpharetta, Ga. 2026
34 Jay Manley Johns Creek, Ga. 2023
35 Vaughn McMeans Leesburg, Va. 2024
36 Aarnav Nath (India) Saint Simon Island, Ga. 2024
37 Ryan Porterfield Cumming, Ga. 2022
38 Jacob Presley Tomball, Texas 2025
39 Hayden Quinn Leesburg, Va. 2023
40 John Rhodes Gastonia, N.C. 2024
41 Cooper Russell Knoxville, Tenn. 2025
42 Mohit Sanagavarapu (India) Edison, N.J. 2022
43 Reece Sanders Southern Pines, N.C. 2025
44 Matthew Santini (Canada) Mississauga, Ontario, Canada 2021
45 Steven Shea Charlotte, N.C. 2023
46 Jack Snedaker Lake Mary, Fla. 2023
47 Brody Stevenson Saint Augustine, Fla. 2023
48 Bennett Stone Jupiter, Fla. 2023
49 Sam Udovich Inver Grove Heights, Minn. 2025
50 Maxwell VanderMolen Richland, Mich. 2026
51 Wade Watson Duluth, Ga. 2023
52 Owen Wolak Falls Church, Va. 2023
53 Davis Wotnosky Wake Forest, N.C. 2027
54 Chenqi Wu (China) Xiamen, , China 2024
55 Richard Yang Suwanee, Ga. 2024
56 Qilin Yu (China) Guangdong, , China 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Megan Adelman Bryn Mawr, Pa. 2023
2 Ansley Bryson Seneca, S.C. 2025
3 Christine Chang Auburn, Ala. 2024
4 Sofia Cherif Essakali (Morocco) Palm Beach Gardens, Fla. 2027
5 Grace Chung Dacula, Ga. 2022
6 Averi Cline Suwanee, Ga. 2022
7 Emerson Elm Suwanee, Ga. 2025
8 Tabitha Hanely Bradenton, Fla. 2022
9 Sahana Mantha Charlotte, N.C. 2025
10 Angela Nip (Hong Kong) Port St. Lucie, Fla. 2026
11 Alisa Pressley Hoschton, Ga. 2025
12 Hayden Price Richmond Hill, Ga. 2025
13 Avery Robinson Macon, Ga. 2023
14 Mia Sessa Augusta, Ga. 2022
15 Trisha Shivaiah Milton, Ga. 2024
16 Ebby Somers Valdosta, Ga. 2022
17 Ella Stoll Acworth, Ga. 2022
18 Angela Yiting Wang (Canada) Windermere, Fla. 2026
19 Stacy Yoon Duluth, Ga. 2022
20 Sydney Young Naples, Fla. 2025

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Lucas Acevedo Daniel Island, S.C. 2023
2 Richard Anaclerio Aiken, S.C. 2024
3 Garrett Armbrust Woodstock, Ga. 2022
4 Braden Baize Boerne, Texas 2023
5 Jack Barnes Manakin Sabot, Va. 2023
6 Brady Bentley Augusta, Ga. 2023
7 Jamison Bryant Milton, Ga. 2024
8 Jace Butcher Kennesaw, Ga. 2023
9 Westin Carroll North Augusta, S.C. 2024
10 Grady Chuback (Canada) Headingley, Manitoba, Canada 2023
11 Aidan Cohl Cumming, Ga. 2023
12 Brennan Cozad Alpharetta, Ga. 2024
13 Lucas Cron Waxhaw, N.C. 2025
14 Aiden Deng (Canada) Peterborough, Ontario, Canada 2021
15 Tyler Donnellan Riverside, Conn. 2023
16 Landon Durham Ponte Vedra Beach, Fla. 2021
17 Jeremy Edmunds Charlotte, N.C. 2022
18 Ethan Elm Suwanee, Ga. 2022
19 Major Ewing Blacksburg, Va. 2026
20 Cabell Faulkner Potomac, Md. 2024
21 Rob Ferris Roswell, Ga. 2022
22 Thomas Finn Locust Valley, N.Y. 2022
23 Shaun Flaherty Pleasant Valley, N.Y. 2022
24 Lucas Gimenez Jacksonville, Fla. 2026
25 McCord Grice Atlanta, Ga. 2022
26 Blake Henriques Waleska, Ga. 2022
27 Sam Hopkins Deerfield, N.H. 2023
28 Cole Humphrey McDonough, Ga. 2023
29 Brycen Jones Thomasville, Ga. 2023
30 Ethan Kelly Suwanee, Ga. 2022
31 Craig Long II Alpharetta, Ga. 2023
32 Logan Lutz Mt. Pleasant, S.C. 2023
33 Patmon Malcom Alpharetta, Ga. 2026
34 Jay Manley Johns Creek, Ga. 2023
35 Vaughn McMeans Leesburg, Va. 2024
36 Aarnav Nath (India) Saint Simon Island, Ga. 2024
37 Ryan Porterfield Cumming, Ga. 2022
38 Jacob Presley Tomball, Texas 2025
39 Hayden Quinn Leesburg, Va. 2023
40 John Rhodes Gastonia, N.C. 2024
41 Cooper Russell Knoxville, Tenn. 2025
42 Mohit Sanagavarapu (India) Edison, N.J. 2022
43 Reece Sanders Southern Pines, N.C. 2025
44 Matthew Santini (Canada) Mississauga, Ontario, Canada 2021
45 Steven Shea Charlotte, N.C. 2023
46 Jack Snedaker Lake Mary, Fla. 2023
47 Brody Stevenson Saint Augustine, Fla. 2023
48 Bennett Stone Jupiter, Fla. 2023
49 Sam Udovich Inver Grove Heights, Minn. 2025
50 Maxwell VanderMolen Richland, Mich. 2026
51 Wade Watson Duluth, Ga. 2023
52 Owen Wolak Falls Church, Va. 2023
53 Davis Wotnosky Wake Forest, N.C. 2027
54 Chenqi Wu (China) Xiamen, , China 2024
55 Richard Yang Suwanee, Ga. 2024
56 Qilin Yu (China) Guangdong, , China 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Megan Adelman Bryn Mawr, Pa. 2023
2 Ansley Bryson Seneca, S.C. 2025
3 Christine Chang Auburn, Ala. 2024
4 Sofia Cherif Essakali (Morocco) Palm Beach Gardens, Fla. 2027
5 Grace Chung Dacula, Ga. 2022
6 Averi Cline Suwanee, Ga. 2022
7 Emerson Elm Suwanee, Ga. 2025
8 Tabitha Hanely Bradenton, Fla. 2022
9 Sahana Mantha Charlotte, N.C. 2025
10 Angela Nip (Hong Kong) Port St. Lucie, Fla. 2026
11 Alisa Pressley Hoschton, Ga. 2025
12 Hayden Price Richmond Hill, Ga. 2025
13 Avery Robinson Macon, Ga. 2023
14 Mia Sessa Augusta, Ga. 2022
15 Trisha Shivaiah Milton, Ga. 2024
16 Ebby Somers Valdosta, Ga. 2022
17 Ella Stoll Acworth, Ga. 2022
18 Angela Yiting Wang (Canada) Windermere, Fla. 2026
19 Stacy Yoon Duluth, Ga. 2022
20 Sydney Young Naples, Fla. 2025
Alternates
Alternates
Print
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 John-Collier Thornton Baton Rouge, La. 2021
2 Ethan Smith Marietta, Ga. 2024
3 R. Halsey Bosart Greensboro, Ga. 2023
4 Jeffery Li Martinez, Ga. 2023
5 Dalton Burts Peachtree Corners, Ga. 2023
6 Aston Lee Charlotte, N.C. 2026
7 Walker Neal Cary, N.C. 2023
8 Eli Schmidly Charlotte, N.C. 2023
9 Ian Masih Okemos, Mich. 2025
10 Jaden Morrell Knoxville, Tenn. 2024
11 Vinay Yerramsetti Vestavia, Ala. 2023
12 Grady Gore Far Hills, N.J. 2026
13 Michael Lee Suwanee, Ga. 2025
14 Jake McMahan Louisville, Ky. 2023
15 Kevin(Haoran) Wang (China) Rancho Cucamonga, Calif. 2025
16 Diego Passos (Brazil) Orlando, Fla. 2023
17 Grayson Sebastian Richmond, Texas 2025
18 Arth Sinha Princeton Junction, N.J. 2025
19 Benjamin Siriboury Clarksville, Md. 2024
20 Rhett Smith Eatonton, Ga. 2023
21 Anthony Purcea Buford, Ga. 2024
22 Rafe Cochran Palm Beach, Fla. 2023
23 Alec Barker Morehead, Ky. 2023
24 Vijay Kumar Windermere, Fla. 2025
25 Matthew Sokorai (Chile) Ada, Mich. 2024
26 Ryan Chang Lexington, Mass. 2024
27 Bennett Brewer Raleigh, N.C. 2025
28 Ryan Chung Suwanee, Ga. 2025
29 Isaac Ahn Rochester, Minn. 2025
30 JP Wagner Cary, N.C. 2025
31 Luke Bailey Encinitas, Calif. 2024
32 Nicholas Logis Austin, Texas 2026
33 Peter Crowe Lake Forest, Ill. 2023
34 Hanru Guo (China) Irvine, Calif. 2024
35 Ziao Liu (China) Beijing, , China 2025
36 Mike Zhang McKinney, Texas 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Tsamue Wu (Hong Kong) CHAMPIONS GATE, Fla. 2024
2 Siuue Wu (Hong Kong) Champions Gate, Fla. 2024
3 Lili Nelson Greensboro, Ga. 2026

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 John-Collier Thornton Baton Rouge, La. 2021
2 Ethan Smith Marietta, Ga. 2024
3 R. Halsey Bosart Greensboro, Ga. 2023
4 Jeffery Li Martinez, Ga. 2023
5 Dalton Burts Peachtree Corners, Ga. 2023
6 Aston Lee Charlotte, N.C. 2026
7 Walker Neal Cary, N.C. 2023
8 Eli Schmidly Charlotte, N.C. 2023
9 Ian Masih Okemos, Mich. 2025
10 Jaden Morrell Knoxville, Tenn. 2024
11 Vinay Yerramsetti Vestavia, Ala. 2023
12 Grady Gore Far Hills, N.J. 2026
13 Michael Lee Suwanee, Ga. 2025
14 Jake McMahan Louisville, Ky. 2023
15 Kevin(Haoran) Wang (China) Rancho Cucamonga, Calif. 2025
16 Diego Passos (Brazil) Orlando, Fla. 2023
17 Grayson Sebastian Richmond, Texas 2025
18 Arth Sinha Princeton Junction, N.J. 2025
19 Benjamin Siriboury Clarksville, Md. 2024
20 Rhett Smith Eatonton, Ga. 2023
21 Anthony Purcea Buford, Ga. 2024
22 Rafe Cochran Palm Beach, Fla. 2023
23 Alec Barker Morehead, Ky. 2023
24 Vijay Kumar Windermere, Fla. 2025
25 Matthew Sokorai (Chile) Ada, Mich. 2024
26 Ryan Chang Lexington, Mass. 2024
27 Bennett Brewer Raleigh, N.C. 2025
28 Ryan Chung Suwanee, Ga. 2025
29 Isaac Ahn Rochester, Minn. 2025
30 JP Wagner Cary, N.C. 2025
31 Luke Bailey Encinitas, Calif. 2024
32 Nicholas Logis Austin, Texas 2026
33 Peter Crowe Lake Forest, Ill. 2023
34 Hanru Guo (China) Irvine, Calif. 2024
35 Ziao Liu (China) Beijing, , China 2025
36 Mike Zhang McKinney, Texas 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Tsamue Wu (Hong Kong) CHAMPIONS GATE, Fla. 2024
2 Siuue Wu (Hong Kong) Champions Gate, Fla. 2024
3 Lili Nelson Greensboro, Ga. 2026
Alternates from the Tournament Field
Alternates from the Tournament Field
Print
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jake Albert Blacksburg, Va. 2025
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Yoonjeong Huh (South Korea) Seoul, , South Korea 2023
2 Varsha Ramachandran San Jose, Calif. 2025

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jake Albert Blacksburg, Va. 2025
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Yoonjeong Huh (South Korea) Seoul, , South Korea 2023
2 Varsha Ramachandran San Jose, Calif. 2025
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Print