AJGA National Headquarters will be closed on Monday, May 27, 2024. The office will reopen Tuesday, May 28, 2024.
All proof-of-age submissions, emails, and voicemails will be addressed upon our return on May 28th.
Qualifier - Vaughn Taylor Championship presented by James Hardie
Qualifier Tournament Applications Received Field Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 6
Girls - 3

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Joseph Agee Cookeville, Tenn. 2023
2 Richard Anaclerio Aiken, S.C. 2024
3 Evan Avret Statesboro, Ga. 2024
4 George Barkley Athens, 2024
5 Lagan Barooah Woodlands, Texas 2024
6 Charles David Beeson Roswell, Ga. 2026
7 Harrison Bell McDonough, Ga. 2023
8 Brady Bentley Augusta, Ga. 2023
9 Jayden Bevillard Fayetteville, Ga. 2023
10 Sachin Blake Berwyn, Pa. 2024
11 Charles Cauthen Columbia, S.C. 2025
12 Griffin Cheatwood Charlotte, N.C. 2026
13 Chris Chung Dacula, Ga. 2024
14 Drew Clark Kennett Square, Pa. 2023
15 Maddox Drake Athens, Ga. 2024
16 Joshua Durthaler Dunwoody, Ga. 2025
17 Adam Forrester Lilburn, Ga. 2023
18 Rob Fruitticher Macon, Ga. 2026
19 Will Fruitticher Macon, Ga. 2026
20 Walker Gantt Augusta, Ga. 2025
21 Mark Hall III Taylorsville, N.C. 2025
22 Tripp Hedden Hilton Head Island, S.C. 2024
23 Connor Hess Jacksonville, Fla. 2024
24 Alex Holcomb Sandy Springs, Ga. 2024
25 Kyle Huryn Alpharetta, Ga. 2025
26 Eli Jones Wrens, Ga. 2026
27 Drew Kenney Edmond, Okla. 2024
28 Casey Kosney Spartanburg, S.C. 2025
29 Neel Ladde Charlotte, N.C. 2027
30 Michael Lee Suwanee, Ga. 2025
31 Gehrig Massey Evans, Ga. 2023
32 James McNair (Canada) Kleinburg, Ontario, Canada 2024
33 Aarnav Nath
(India) Saint Simon Island, Ga. 2024
34 Nichols Parish Augusta, Ga. 2024
35 Ryan Propes
Charleston, S.C. 2024
36 Matthew Render (South Africa) Acworth, Ga. 2024
37 Sebastian Render (South Africa) Acworth, Ga. 2026
38 Shinchi Sai (Japan) Lake Mary, Fla. 2023
39 Reece Sanders Southern Pines, N.C. 2025
40 Campbell Skelly Charleston, S.C. 2023
41 Jay Smith Florence, S.C. 2023
42 Charles Stanley Warrenville, S.C. 2023
43 Joshua Strong Sugar Hill, Ga. 2023
44 Drew Sutherland Macon, Ga. 2025
45 William Sutton Fayetteville, Ga. 2023
46 Tyler Taber Mount Pleasant, S.C. 2025
47 Clayton Taylor Inman, S.C. 2024
48 John Taylor Augusta, Ga. 2024
49 Jacob Vazquez Palm Harbor, Fla. 2024
50 William Whitfield Savannah, Ga. 2024
51 Drew Williams Greensboro, Ga. 2024
52 David (Dazhou) Wu (China) Winter Garden, Fla. 2023
53 Jason Xie (China) Lake Mary, Fla. 2023
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Kate Belote Dublin, Ga. 2024
2 Kallyn Black
Greensboro, Ga. 2026
3 Sofia Cherif Essakali (Morocco) Orlando, Fla. 2027
4 Samantha Dizon (Philippines) Marikina City, , Philippines 2022
5 Reagan Folk Madison, Ga. 2024
6 Esha Gupta Auburn, Ala. 2025
7 Victoriah Kuranga Ilorin, , Nigeria 2024
8 Sophia Latham Dallas, Texas 2025
9 Xinyan Li (China) Waxhaw, N.C. 2026
10 Clairey Lin (Canada) Palos Verdes Estates, Calif. 2028
11 Amelia Loninger Alva, Fla. 2024
12 Samantha Loninger Alva, Fla. 2026
13 Alexandra Mathis Daniel Island, S.C. 2024
14 Lili Nelson Greensboro, Ga. 2026
15 Hayden Price Richmond Hill, Ga. 2025

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Joseph Agee Cookeville, Tenn. 2023
2 Richard Anaclerio Aiken, S.C. 2024
3 Evan Avret Statesboro, Ga. 2024
4 George Barkley Athens, 2024
5 Lagan Barooah Woodlands, Texas 2024
6 Charles David Beeson Roswell, Ga. 2026
7 Harrison Bell McDonough, Ga. 2023
8 Brady Bentley Augusta, Ga. 2023
9 Jayden Bevillard Fayetteville, Ga. 2023
10 Sachin Blake Berwyn, Pa. 2024
11 Charles Cauthen Columbia, S.C. 2025
12 Griffin Cheatwood Charlotte, N.C. 2026
13 Chris Chung Dacula, Ga. 2024
14 Drew Clark Kennett Square, Pa. 2023
15 Maddox Drake Athens, Ga. 2024
16 Joshua Durthaler Dunwoody, Ga. 2025
17 Adam Forrester Lilburn, Ga. 2023
18 Rob Fruitticher Macon, Ga. 2026
19 Will Fruitticher Macon, Ga. 2026
20 Walker Gantt Augusta, Ga. 2025
21 Mark Hall III Taylorsville, N.C. 2025
22 Tripp Hedden Hilton Head Island, S.C. 2024
23 Connor Hess Jacksonville, Fla. 2024
24 Alex Holcomb Sandy Springs, Ga. 2024
25 Kyle Huryn Alpharetta, Ga. 2025
26 Eli Jones Wrens, Ga. 2026
27 Drew Kenney Edmond, Okla. 2024
28 Casey Kosney Spartanburg, S.C. 2025
29 Neel Ladde Charlotte, N.C. 2027
30 Michael Lee Suwanee, Ga. 2025
31 Gehrig Massey Evans, Ga. 2023
32 James McNair (Canada) Kleinburg, Ontario, Canada 2024
33 Aarnav Nath
(India) Saint Simon Island, Ga. 2024
34 Nichols Parish Augusta, Ga. 2024
35 Ryan Propes
Charleston, S.C. 2024
36 Matthew Render (South Africa) Acworth, Ga. 2024
37 Sebastian Render (South Africa) Acworth, Ga. 2026
38 Shinchi Sai (Japan) Lake Mary, Fla. 2023
39 Reece Sanders Southern Pines, N.C. 2025
40 Campbell Skelly Charleston, S.C. 2023
41 Jay Smith Florence, S.C. 2023
42 Charles Stanley Warrenville, S.C. 2023
43 Joshua Strong Sugar Hill, Ga. 2023
44 Drew Sutherland Macon, Ga. 2025
45 William Sutton Fayetteville, Ga. 2023
46 Tyler Taber Mount Pleasant, S.C. 2025
47 Clayton Taylor Inman, S.C. 2024
48 John Taylor Augusta, Ga. 2024
49 Jacob Vazquez Palm Harbor, Fla. 2024
50 William Whitfield Savannah, Ga. 2024
51 Drew Williams Greensboro, Ga. 2024
52 David (Dazhou) Wu (China) Winter Garden, Fla. 2023
53 Jason Xie (China) Lake Mary, Fla. 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Kate Belote Dublin, Ga. 2024
2 Kallyn Black
Greensboro, Ga. 2026
3 Sofia Cherif Essakali (Morocco) Orlando, Fla. 2027
4 Samantha Dizon (Philippines) Marikina City, , Philippines 2022
5 Reagan Folk Madison, Ga. 2024
6 Esha Gupta Auburn, Ala. 2025
7 Victoriah Kuranga Ilorin, , Nigeria 2024
8 Sophia Latham Dallas, Texas 2025
9 Xinyan Li (China) Waxhaw, N.C. 2026
10 Clairey Lin (Canada) Palos Verdes Estates, Calif. 2028
11 Amelia Loninger Alva, Fla. 2024
12 Samantha Loninger Alva, Fla. 2026
13 Alexandra Mathis Daniel Island, S.C. 2024
14 Lili Nelson Greensboro, Ga. 2026
15 Hayden Price Richmond Hill, Ga. 2025
Alternates
Alternates
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Campbell Williams
St. Simons Island, Ga. 2026
2 George Liu Duluth, Ga. 2024
3 Will Harris Cashiers, N.C. 2022
4 Lance Reid
Sea Island, Ga. 2026
5 John Newland Athens, Ga. 2024
6 Ethan Keen Palm Beach Gardens, Fla. 2024
7 Fletcher Yost Chapel Hill, N.C. 2026
8 Cole Kirkland Mason, Tenn. 2023
9 Aston Lee
Charlotte, N.C. 2026
10 Campbell OBrien Davidson, N.C. 2023
11 ZhengYi (Louie) Liu (China) Bradenton, Fla. 2024
12 Drew Sacia
Milton, Ga. 2024
13 Britton Smith Huntersville, N.C. 2023
14 Ryder Briggs Shreveport, La. 2024
15 Harrison Browne Westport, Conn. 2024
16 Walker Neal Cary, N.C. 2023
17 Adithya Venkataraghavan Saratoga, Calif. 2025

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Campbell Williams
St. Simons Island, Ga. 2026
2 George Liu Duluth, Ga. 2024
3 Will Harris Cashiers, N.C. 2022
4 Lance Reid
Sea Island, Ga. 2026
5 John Newland Athens, Ga. 2024
6 Ethan Keen Palm Beach Gardens, Fla. 2024
7 Fletcher Yost Chapel Hill, N.C. 2026
8 Cole Kirkland Mason, Tenn. 2023
9 Aston Lee
Charlotte, N.C. 2026
10 Campbell OBrien Davidson, N.C. 2023
11 ZhengYi (Louie) Liu (China) Bradenton, Fla. 2024
12 Drew Sacia
Milton, Ga. 2024
13 Britton Smith Huntersville, N.C. 2023
14 Ryder Briggs Shreveport, La. 2024
15 Harrison Browne Westport, Conn. 2024
16 Walker Neal Cary, N.C. 2023
17 Adithya Venkataraghavan Saratoga, Calif. 2025
Alternates from the Tournament Field
Alternates from the Tournament Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Matteo Galiano Margate, Fla. 2023
2 (Lion) Ziao Liu (China) Orlando, Fla. 2027

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Matteo Galiano Margate, Fla. 2023
2 (Lion) Ziao Liu (China) Orlando, Fla. 2027
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Sahir Balyan Simi Valley, Calif. 2023
2 Brennan Cozad Alpharetta, Ga. 2024
3 Matthew Lin Orinda, Calif. 2024
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Mei Chan Orlando, Fla. 2023
2 Nancy Cox (United Kingdom) Ponte Vedra Beach, Fla. 2024
3 Julia Herzberg Gilbert, Ariz. 2026
4 Emily Luo Danville, Calif. 2024
5 Yvette O'Brien Greenwich, Conn. 2025
6 Lindsay Yao Whittier, Calif. 2024

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Sahir Balyan Simi Valley, Calif. 2023
2 Brennan Cozad Alpharetta, Ga. 2024
3 Matthew Lin Orinda, Calif. 2024
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Mei Chan Orlando, Fla. 2023
2 Nancy Cox (United Kingdom) Ponte Vedra Beach, Fla. 2024
3 Julia Herzberg Gilbert, Ariz. 2026
4 Emily Luo Danville, Calif. 2024
5 Yvette O'Brien Greenwich, Conn. 2025
6 Lindsay Yao Whittier, Calif. 2024