Qualifier - Coca-Cola Junior Championship at Boyne Highlands
Qualifier Tournament Applications Received Field Tee Times Leaderboard
AJGA Member - Qualifier Application Window
(6/4 at 3pm ET, 6/7 at 12pm ET)
Qualifier Applications
Qualifier Applications
Print
Boys
65 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 AJ Adams Plano, Texas 2023
2 Luke Aldrich Plymouth, Mich. 2023
3 Jeffrey Andrus Clawson, Mich. 2022
4 Mitch Benson St. Charles, Mich. 2021
5 Teddy Blashill Plymouth, Mich. 2024
6 Zach Boorom Hilton Head Island, S.C. 2022
7 Tyler Brody Grand Blanc, Mich. 2025
8 Max Brown Spring Lake, Mich. 2023
9 Adam Burghardt New Baltimore, Mich. 2021
10 Robert Burns Grand Blanc, Mich. 2023
11 Devan Chahal Parkland, Fla. 2022
12 Jiakai Chen (China) Lakewood Ranch, Fla. 2023
13 Ethan Chernow Bloomfield Hills, Mich. 2022
14 Dylan Cullman Upper Arlington, Ohio 2023
15 Ashton DiBlasi Saginaw, Mich. 2023
16 Cooper Eberle Richmond, Ky. 2022
17 Brayden Elzinga Byron Center, Mich. 2022
18 Joshua Faulk Crowley, La. 2023
19 Jacob Florek Belleville, Ill. 2025
20 Connor Fox Lake Orion, Mich. 2025
21 Thomas Gattle Crowley, La. 2022
22 Cooper Grill Sylvania, Ohio 2022
23 Kyle Gruley Bloomfield Hills, Mich. 2022
24 Shea Harmeson Traverse City, Mich. 2022
25 Samuel Havey Mason, Mich. 2022
26 Perry Johnson Bloomfield Hills, Mich. 2022
27 William Jordan Grosse Pointe Farms, Mich. 2023
28 Harshan Juttu Novi, Mich. 2024
29 Jack Layman Surprise, Ariz. 2023
30 Winston Lerch Howell, Mich. 2023
31 Zachary Loninger Crosswicks, N.J. 2023
32 Chase Maier Oxford, Mich. 2022
33 Joey Maniaci Rochester, Mich. 2022
34 Matt Mans Northville, Mich. 2023
35 David Martinez Houston, Texas 2024
36 Ian Masih Okemos, Mich. 2025
37 Julian Menser South Lyon, Mich. 2024
38 Carson Meyer Powell, Ohio 2023
39 Drew Miller East Lansing, Mich. 2024
40 Gowtham Nalluri Novi, Mich. 2023
41 Troy Nguyen Macomb, Mich. 2026
42 Brayden Niemiec Canton, Mich. 2022
43 Matthew Novak Mattawan, Mich. 2024
44 Davis Perry Far Hills, N.J. 2023
45 Will Preston Grand Rapids, Mich. 2024
46 Griffin Price Novi, Mich. 2022
47 Joe Renfer Northville, Mich. 2021
48 Peter Roehl Rochester Hills, Mich. 2024
49 Noah Sidell Kalamazoo, Mich. 2022
50 Mason Sokolowski Northville, Mich. 2023
51 Matthew Sokorai (Chile) Ada, Mich. 2024
52 Peter Stassinopoulos Novi, Mich. 2022
53 Brennan Sullivan Grosse Pointe, Mich. 2024
54 Sean Sullivan Grosse Pointe Farms, Mich. 2023
55 Nicholas Taylor Muskegon, Mich. 2023
56 Jack Thallman Northville, Mich. 2022
57 Adam Thanaporn Ann Arbor, Mich. 2025
58 Ethan Tiller Kalamazoo, Mich. 2023
59 Brian Tillman Chelsea, Mich. 2025
60 Tommy Ugval Grosse Pointe Farms, Mich. 2024
61 Maxwell VanderMolen Richland, Mich. 2026
62 Seth Waters Warren, Mich. 2021
63 Connor Wolf New Brighton, Minn. 2023
64 Sam Yono II West Bloomfield, Mich. 2021
65 Neil Zhu Novi, Mich. 2022
Girls
20 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Samantha Coleman Northville, Mich. 2023
2 Lisa Copeland Naperville, Ill. 2026
3 Macie Elzinga Byron Center, Mich. 2024
4 Sophia Florek Belleville, Ill. 2023
5 Susie Gietl Tucson, Ariz. 2022
6 Riley Hayden Troy, Mich. 2023
7 Sienna Ilitch Bloomfield Hills, Mich. 2024
8 Jessica Jolly Rockford, Mich. 2024
9 Addison Kerkau San Antonio, Texas 2025
10 Taylor Kondel Grand Blanc, Mich. 2022
11 Kaitlin Kormuth Solon, Ohio 2023
12 Kyla Layman Surprise, Ariz. 2024
13 Alena Li Okemos, Mich. 2025
14 Laura Liu Rochester Hills, Mich. 2024
15 Jenna Madden McKinney, Texas 2024
16 Adie Maki Canton, Mich. 2022
17 Kit Schaefer Mattawan, Mich. 2022
18 Grace Wang Rochester Hills, Mich. 2023
19 Aubrey Williams Petoskey, Mich. 2023
20 Ava Wisinski Ada, Mich. 2025

Boys
65 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 AJ Adams Plano, Texas 2023
2 Luke Aldrich Plymouth, Mich. 2023
3 Jeffrey Andrus Clawson, Mich. 2022
4 Mitch Benson St. Charles, Mich. 2021
5 Teddy Blashill Plymouth, Mich. 2024
6 Zach Boorom Hilton Head Island, S.C. 2022
7 Tyler Brody Grand Blanc, Mich. 2025
8 Max Brown Spring Lake, Mich. 2023
9 Adam Burghardt New Baltimore, Mich. 2021
10 Robert Burns Grand Blanc, Mich. 2023
11 Devan Chahal Parkland, Fla. 2022
12 Jiakai Chen (China) Lakewood Ranch, Fla. 2023
13 Ethan Chernow Bloomfield Hills, Mich. 2022
14 Dylan Cullman Upper Arlington, Ohio 2023
15 Ashton DiBlasi Saginaw, Mich. 2023
16 Cooper Eberle Richmond, Ky. 2022
17 Brayden Elzinga Byron Center, Mich. 2022
18 Joshua Faulk Crowley, La. 2023
19 Jacob Florek Belleville, Ill. 2025
20 Connor Fox Lake Orion, Mich. 2025
21 Thomas Gattle Crowley, La. 2022
22 Cooper Grill Sylvania, Ohio 2022
23 Kyle Gruley Bloomfield Hills, Mich. 2022
24 Shea Harmeson Traverse City, Mich. 2022
25 Samuel Havey Mason, Mich. 2022
26 Perry Johnson Bloomfield Hills, Mich. 2022
27 William Jordan Grosse Pointe Farms, Mich. 2023
28 Harshan Juttu Novi, Mich. 2024
29 Jack Layman Surprise, Ariz. 2023
30 Winston Lerch Howell, Mich. 2023
31 Zachary Loninger Crosswicks, N.J. 2023
32 Chase Maier Oxford, Mich. 2022
33 Joey Maniaci Rochester, Mich. 2022
34 Matt Mans Northville, Mich. 2023
35 David Martinez Houston, Texas 2024
36 Ian Masih Okemos, Mich. 2025
37 Julian Menser South Lyon, Mich. 2024
38 Carson Meyer Powell, Ohio 2023
39 Drew Miller East Lansing, Mich. 2024
40 Gowtham Nalluri Novi, Mich. 2023
41 Troy Nguyen Macomb, Mich. 2026
42 Brayden Niemiec Canton, Mich. 2022
43 Matthew Novak Mattawan, Mich. 2024
44 Davis Perry Far Hills, N.J. 2023
45 Will Preston Grand Rapids, Mich. 2024
46 Griffin Price Novi, Mich. 2022
47 Joe Renfer Northville, Mich. 2021
48 Peter Roehl Rochester Hills, Mich. 2024
49 Noah Sidell Kalamazoo, Mich. 2022
50 Mason Sokolowski Northville, Mich. 2023
51 Matthew Sokorai (Chile) Ada, Mich. 2024
52 Peter Stassinopoulos Novi, Mich. 2022
53 Brennan Sullivan Grosse Pointe, Mich. 2024
54 Sean Sullivan Grosse Pointe Farms, Mich. 2023
55 Nicholas Taylor Muskegon, Mich. 2023
56 Jack Thallman Northville, Mich. 2022
57 Adam Thanaporn Ann Arbor, Mich. 2025
58 Ethan Tiller Kalamazoo, Mich. 2023
59 Brian Tillman Chelsea, Mich. 2025
60 Tommy Ugval Grosse Pointe Farms, Mich. 2024
61 Maxwell VanderMolen Richland, Mich. 2026
62 Seth Waters Warren, Mich. 2021
63 Connor Wolf New Brighton, Minn. 2023
64 Sam Yono II West Bloomfield, Mich. 2021
65 Neil Zhu Novi, Mich. 2022
Girls
20 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Samantha Coleman Northville, Mich. 2023
2 Lisa Copeland Naperville, Ill. 2026
3 Macie Elzinga Byron Center, Mich. 2024
4 Sophia Florek Belleville, Ill. 2023
5 Susie Gietl Tucson, Ariz. 2022
6 Riley Hayden Troy, Mich. 2023
7 Sienna Ilitch Bloomfield Hills, Mich. 2024
8 Jessica Jolly Rockford, Mich. 2024
9 Addison Kerkau San Antonio, Texas 2025
10 Taylor Kondel Grand Blanc, Mich. 2022
11 Kaitlin Kormuth Solon, Ohio 2023
12 Kyla Layman Surprise, Ariz. 2024
13 Alena Li Okemos, Mich. 2025
14 Laura Liu Rochester Hills, Mich. 2024
15 Jenna Madden McKinney, Texas 2024
16 Adie Maki Canton, Mich. 2022
17 Kit Schaefer Mattawan, Mich. 2022
18 Grace Wang Rochester Hills, Mich. 2023
19 Aubrey Williams Petoskey, Mich. 2023
20 Ava Wisinski Ada, Mich. 2025
Applicants In the Tournament Field
Applicants In the Tournament Field
Print
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Maxwell VanderMolen Richland, Mich. 2026
2 Drew Miller East Lansing, Mich. 2024
3 David Martinez Houston, Texas 2024
4 Jiakai Chen (China) Lakewood Ranch, Fla. 2023

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Maxwell VanderMolen Richland, Mich. 2026
2 Drew Miller East Lansing, Mich. 2024
3 David Martinez Houston, Texas 2024
4 Jiakai Chen (China) Lakewood Ranch, Fla. 2023