Qualifier - Coca-Cola Junior Championship at Boyne Highlands
Qualifier Tournament Applications Received Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 6
Girls - 2

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Print
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 AJ Adams Plano, Texas 2023
2 Luke Aldrich Plymouth, Mich. 2023
3 Jeffrey Andrus Clawson, Mich. 2022
4 Mitch Benson St. Charles, Mich. 2021
5 Teddy Blashill Plymouth, Mich. 2024
6 Zach Boorom Hilton Head Island, S.C. 2022
7 Tyler Brody Grand Blanc, Mich. 2025
8 Max Brown Spring Lake, Mich. 2023
9 Adam Burghardt New Baltimore, Mich. 2021
10 Robert Burns Grand Blanc, Mich. 2023
11 Devan Chahal Parkland, Fla. 2022
12 Ethan Chernow Bloomfield Hills, Mich. 2022
13 Ashton DiBlasi Saginaw, Mich. 2023
14 Cooper Eberle Richmond, Ky. 2022
15 Brayden Elzinga Byron Center, Mich. 2022
16 Joshua Faulk Crowley, La. 2023
17 Jacob Florek Belleville, Ill. 2025
18 Connor Fox Lake Orion, Mich. 2025
19 Thomas Gattle Crowley, La. 2022
20 Cooper Grill Sylvania, Ohio 2022
21 Kyle Gruley Bloomfield Hills, Mich. 2022
22 Shea Harmeson Traverse City, Mich. 2022
23 Samuel Havey Mason, Mich. 2022
24 Perry Johnson Bloomfield Hills, Mich. 2022
25 William Jordan Grosse Pointe Farms, Mich. 2023
26 Harshan Juttu Novi, Mich. 2024
27 Jack Layman Surprise, Ariz. 2023
28 Winston Lerch Howell, Mich. 2023
29 Chase Maier Oxford, Mich. 2022
30 Joey Maniaci Rochester, Mich. 2022
31 Ian Masih Okemos, Mich. 2025
32 Julian Menser South Lyon, Mich. 2024
33 Carson Meyer Powell, Ohio 2023
34 Gowtham Nalluri Novi, Mich. 2023
35 Troy Nguyen Macomb, Mich. 2026
36 Brayden Niemiec Canton, Mich. 2022
37 Matthew Novak Mattawan, Mich. 2024
38 Will Preston Grand Rapids, Mich. 2024
39 Griffin Price Novi, Mich. 2022
40 Joe Renfer Northville, Mich. 2021
41 Peter Roehl Rochester Hills, Mich. 2024
42 Noah Sidell Kalamazoo, Mich. 2022
43 Mason Sokolowski Northville, Mich. 2023
44 Matthew Sokorai (Chile) Ada, Mich. 2024
45 Peter Stassinopoulos Novi, Mich. 2022
46 Brennan Sullivan Grosse Pointe, Mich. 2024
47 Sean Sullivan Grosse Pointe Farms, Mich. 2023
48 Nicholas Taylor Muskegon, Mich. 2023
49 Jack Thallman Northville, Mich. 2022
50 Adam Thanaporn Ann Arbor, Mich. 2025
51 Ethan Tiller Kalamazoo, Mich. 2023
52 Brian Tillman Chelsea, Mich. 2025
53 Tommy Ugval Grosse Pointe Farms, Mich. 2024
54 Seth Waters Warren, Mich. 2021
55 Connor Wolf New Brighton, Minn. 2023
56 Sam Yono II West Bloomfield, Mich. 2021
57 Neil Zhu Novi, Mich. 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Samantha Coleman Northville, Mich. 2023
2 Macie Elzinga Byron Center, Mich. 2024
3 Sophia Florek Belleville, Ill. 2023
4 Susie Gietl Tucson, Ariz. 2022
5 Riley Hayden Troy, Mich. 2023
6 Sienna Ilitch Bloomfield Hills, Mich. 2024
7 Jessica Jolly Rockford, Mich. 2024
8 Addison Kerkau San Antonio, Texas 2025
9 Taylor Kondel Grand Blanc, Mich. 2022
10 Kaitlin Kormuth Solon, Ohio 2023
11 Kyla Layman Surprise, Ariz. 2024
12 Alena Li Okemos, Mich. 2025
13 Laura Liu Rochester Hills, Mich. 2024
14 Adie Maki Canton, Mich. 2022
15 Kit Schaefer Mattawan, Mich. 2022
16 Grace Wang Rochester Hills, Mich. 2023
17 Aubrey Williams Petoskey, Mich. 2023
18 Ava Wisinski Ada, Mich. 2025

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 AJ Adams Plano, Texas 2023
2 Luke Aldrich Plymouth, Mich. 2023
3 Jeffrey Andrus Clawson, Mich. 2022
4 Mitch Benson St. Charles, Mich. 2021
5 Teddy Blashill Plymouth, Mich. 2024
6 Zach Boorom Hilton Head Island, S.C. 2022
7 Tyler Brody Grand Blanc, Mich. 2025
8 Max Brown Spring Lake, Mich. 2023
9 Adam Burghardt New Baltimore, Mich. 2021
10 Robert Burns Grand Blanc, Mich. 2023
11 Devan Chahal Parkland, Fla. 2022
12 Ethan Chernow Bloomfield Hills, Mich. 2022
13 Ashton DiBlasi Saginaw, Mich. 2023
14 Cooper Eberle Richmond, Ky. 2022
15 Brayden Elzinga Byron Center, Mich. 2022
16 Joshua Faulk Crowley, La. 2023
17 Jacob Florek Belleville, Ill. 2025
18 Connor Fox Lake Orion, Mich. 2025
19 Thomas Gattle Crowley, La. 2022
20 Cooper Grill Sylvania, Ohio 2022
21 Kyle Gruley Bloomfield Hills, Mich. 2022
22 Shea Harmeson Traverse City, Mich. 2022
23 Samuel Havey Mason, Mich. 2022
24 Perry Johnson Bloomfield Hills, Mich. 2022
25 William Jordan Grosse Pointe Farms, Mich. 2023
26 Harshan Juttu Novi, Mich. 2024
27 Jack Layman Surprise, Ariz. 2023
28 Winston Lerch Howell, Mich. 2023
29 Chase Maier Oxford, Mich. 2022
30 Joey Maniaci Rochester, Mich. 2022
31 Ian Masih Okemos, Mich. 2025
32 Julian Menser South Lyon, Mich. 2024
33 Carson Meyer Powell, Ohio 2023
34 Gowtham Nalluri Novi, Mich. 2023
35 Troy Nguyen Macomb, Mich. 2026
36 Brayden Niemiec Canton, Mich. 2022
37 Matthew Novak Mattawan, Mich. 2024
38 Will Preston Grand Rapids, Mich. 2024
39 Griffin Price Novi, Mich. 2022
40 Joe Renfer Northville, Mich. 2021
41 Peter Roehl Rochester Hills, Mich. 2024
42 Noah Sidell Kalamazoo, Mich. 2022
43 Mason Sokolowski Northville, Mich. 2023
44 Matthew Sokorai (Chile) Ada, Mich. 2024
45 Peter Stassinopoulos Novi, Mich. 2022
46 Brennan Sullivan Grosse Pointe, Mich. 2024
47 Sean Sullivan Grosse Pointe Farms, Mich. 2023
48 Nicholas Taylor Muskegon, Mich. 2023
49 Jack Thallman Northville, Mich. 2022
50 Adam Thanaporn Ann Arbor, Mich. 2025
51 Ethan Tiller Kalamazoo, Mich. 2023
52 Brian Tillman Chelsea, Mich. 2025
53 Tommy Ugval Grosse Pointe Farms, Mich. 2024
54 Seth Waters Warren, Mich. 2021
55 Connor Wolf New Brighton, Minn. 2023
56 Sam Yono II West Bloomfield, Mich. 2021
57 Neil Zhu Novi, Mich. 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Samantha Coleman Northville, Mich. 2023
2 Macie Elzinga Byron Center, Mich. 2024
3 Sophia Florek Belleville, Ill. 2023
4 Susie Gietl Tucson, Ariz. 2022
5 Riley Hayden Troy, Mich. 2023
6 Sienna Ilitch Bloomfield Hills, Mich. 2024
7 Jessica Jolly Rockford, Mich. 2024
8 Addison Kerkau San Antonio, Texas 2025
9 Taylor Kondel Grand Blanc, Mich. 2022
10 Kaitlin Kormuth Solon, Ohio 2023
11 Kyla Layman Surprise, Ariz. 2024
12 Alena Li Okemos, Mich. 2025
13 Laura Liu Rochester Hills, Mich. 2024
14 Adie Maki Canton, Mich. 2022
15 Kit Schaefer Mattawan, Mich. 2022
16 Grace Wang Rochester Hills, Mich. 2023
17 Aubrey Williams Petoskey, Mich. 2023
18 Ava Wisinski Ada, Mich. 2025
Alternates
Alternates
Print

Alternates from the Tournament Field
Alternates from the Tournament Field
Print
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Maxwell VanderMolen Richland, Mich. 2026
2 Drew Miller East Lansing, Mich. 2024
3 David Martinez Houston, Texas 2024
4 Jiakai Chen (China) Lakewood Ranch, Fla. 2023

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Maxwell VanderMolen Richland, Mich. 2026
2 Drew Miller East Lansing, Mich. 2024
3 David Martinez Houston, Texas 2024
4 Jiakai Chen (China) Lakewood Ranch, Fla. 2023
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Print
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Lisa Copeland Naperville, Ill. 2026
2 Jenna Madden McKinney, Texas 2024

Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Lisa Copeland Naperville, Ill. 2026
2 Jenna Madden McKinney, Texas 2024