Qualifier for Sean Foley Performance Junior Championship
Qualifier Tournament Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 3
Girls - 2

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Print
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Tomas Amaya Queretaro, , Mexico 2022
2 Eoin Buckelew Ocala, Fla. 2021
3 Zachary Colon Bolton, Mass. 2022
4 Davis Dickinson Palm Beach Gardens, Fla. 2022
5 Carter Dill Tampa, Fla. 2022
6 Garret Ebbert Lake Mary, Fla. 2023
7 Ariihau Faana Lake Mary, Fla. 2022
8 Harrison Freeze Winter Garden, Fla. 2022
9 Nik Furek-Abidin Tampa, Fla. 2022
10 Robby Goulet Orlando, Fla. 2022
11 McCord Grice Atlanta, Ga. 2022
12 Chase Gullikson Orlando, Fla. 2021
13 Gabriel Hegerstrom Parkland, Fla. 2022
14 Ryan Hogan Lake Mary, Fla. 2021
15 Dax Isbell Cumming, Ga. 2022
16 Filip Jakubcik (Czech Republic) Howey in the Hills, Fla. 2022
17 Masatoyo Kato (Japan) Soja, , Japan 2021
18 Kyo Morishita (Japan) Bradenton, Fla. 2022
19 Charles Nguyen Oviedo, Fla. 2021
20 Aidan O'Donovan Somerville, Mass. 2022
21 Minjae Park (South Korea) Lake Mary, Fla. 2021
22 Guillermo Antonio Polo Bodart (Argentina) Mar del Plata, , Argentina 2022
23 Antonio Rios Saint Augustine, Fla. 2022
24 Rohan Singh Ponte Vedra, Fla. 2023
25 Langtai Tyrone Sun (China) Windermere, Fla. 2025
26 Langting Tymon Sun (China) Windermere, Fla. 2025
27 Jon Wang Melbourne, Fla. 2022
28 David (Dazhou) Wu (China) Winter Garden, Fla. 2023
29 Boyi (Barry) Zhang (China) Lake Mary, Fla. 2024
30 Gabriel Zhang Lake Mary, Fla. 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Amelie Alcantara Boca Raton, Fla. 2022
2 Chloe Chang Sarasota, Fla. 2025
3 Yongze Cheng (China) Bradenton, Fla. 2022
4 Arenui Faana Lake Mary, Fla. 2024
5 Tabitha Hanely Bradenton, Fla. 2022
6 Jordyn Hodgson Kissimmee, Fla. 2021
7 Rachel Hu Northville, Mich. 2022
8 Loa Johannsson Championsgate, Fla. 2022
9 Ryleigh Knaub Winter Springs, Fla. 2025
10 Briana LeMaire Austin, Texas 2022
11 Olivia Lu Winter Garden, Fla. 2023
12 Chelsea Nguyen Oviedo, Fla. 2023
13 Aubrey Pichler Hobe Sound, Fla. 2025
14 Morgan Pichler Hobe Sound, Fla. 2025
15 Kelly Shanahan Coral Springs, Fla. 2022
16 Katie Yang Orlando, Fla. 2025
17 XiMiao Zhai (China) Orlando, Fla. 2022
18 Elan Zhang Orlando, Fla. 2024

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Tomas Amaya Queretaro, , Mexico 2022
2 Eoin Buckelew Ocala, Fla. 2021
3 Zachary Colon Bolton, Mass. 2022
4 Davis Dickinson Palm Beach Gardens, Fla. 2022
5 Carter Dill Tampa, Fla. 2022
6 Garret Ebbert Lake Mary, Fla. 2023
7 Ariihau Faana Lake Mary, Fla. 2022
8 Harrison Freeze Winter Garden, Fla. 2022
9 Nik Furek-Abidin Tampa, Fla. 2022
10 Robby Goulet Orlando, Fla. 2022
11 McCord Grice Atlanta, Ga. 2022
12 Chase Gullikson Orlando, Fla. 2021
13 Gabriel Hegerstrom Parkland, Fla. 2022
14 Ryan Hogan Lake Mary, Fla. 2021
15 Dax Isbell Cumming, Ga. 2022
16 Filip Jakubcik (Czech Republic) Howey in the Hills, Fla. 2022
17 Masatoyo Kato (Japan) Soja, , Japan 2021
18 Kyo Morishita (Japan) Bradenton, Fla. 2022
19 Charles Nguyen Oviedo, Fla. 2021
20 Aidan O'Donovan Somerville, Mass. 2022
21 Minjae Park (South Korea) Lake Mary, Fla. 2021
22 Guillermo Antonio Polo Bodart (Argentina) Mar del Plata, , Argentina 2022
23 Antonio Rios Saint Augustine, Fla. 2022
24 Rohan Singh Ponte Vedra, Fla. 2023
25 Langtai Tyrone Sun (China) Windermere, Fla. 2025
26 Langting Tymon Sun (China) Windermere, Fla. 2025
27 Jon Wang Melbourne, Fla. 2022
28 David (Dazhou) Wu (China) Winter Garden, Fla. 2023
29 Boyi (Barry) Zhang (China) Lake Mary, Fla. 2024
30 Gabriel Zhang Lake Mary, Fla. 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Amelie Alcantara Boca Raton, Fla. 2022
2 Chloe Chang Sarasota, Fla. 2025
3 Yongze Cheng (China) Bradenton, Fla. 2022
4 Arenui Faana Lake Mary, Fla. 2024
5 Tabitha Hanely Bradenton, Fla. 2022
6 Jordyn Hodgson Kissimmee, Fla. 2021
7 Rachel Hu Northville, Mich. 2022
8 Loa Johannsson Championsgate, Fla. 2022
9 Ryleigh Knaub Winter Springs, Fla. 2025
10 Briana LeMaire Austin, Texas 2022
11 Olivia Lu Winter Garden, Fla. 2023
12 Chelsea Nguyen Oviedo, Fla. 2023
13 Aubrey Pichler Hobe Sound, Fla. 2025
14 Morgan Pichler Hobe Sound, Fla. 2025
15 Kelly Shanahan Coral Springs, Fla. 2022
16 Katie Yang Orlando, Fla. 2025
17 XiMiao Zhai (China) Orlando, Fla. 2022
18 Elan Zhang Orlando, Fla. 2024
Alternates
Alternates
Print
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ben Jordan Greensboro, N.C. 2022
2 Michael La Sasso Raleigh, N.C. 2022
3 Luke Haskew Baton Rouge, La. 2022
4 Brian (Taehoon) Park (South Korea) Championsgate, Fla. 2022
5 Callen Hoskins Warsaw, Ind. 2022
6 Suneil Peruvemba Mclean, Va. 2022
7 James Newton (Canada)Ottawa, Ontario Canada 2021
8 Aaron Williams (United Kingdom) Owings Mills, Md. 2022
9 James Ulsh Carlisle, Pa. 2022
10 Kaleb Wilson Knoxville, Tenn. 2022
11 Thomas Finn Locust Valley, N.Y. 2022
12 Preston Rouse Houston, Texas 2022
13 William Hulsey Deerfield, Ill. 2022
14 Bradley Parker (Canada) Toronto, Ontario, Canada 2022
15 Jack Snyder Powell, Ohio 2022
16 Jeremy Edmunds Charlotte, N.C. 2022
17 Ryan Walsh Chesterfield, Mo. 2022
18 Ian Podziewski Waxhaw, N.C. 2022
19 Gavin Redpath Lake Oswego, Ore. 2022
20 Dylan Kochis Exton, Pa. 2022
21 Alexis Clément (Canada) Drummondville, Quebec, Canada 2022
22 Michael Weber (Canada) Burlington, Ontario, Canada 2022
23 Zachary Robertson Lake Charles, La. 2022
24 Drew Carlin Ashburn, Va. 2022
25 Dylan Stultz Greenup, Ky. 2022
26 BoYoung Chang (South Korea) Tokyo, , Japan 2022
27 Jackson Tetrick Summerville, S.C. 2022
28 Jacques Currier Cypress, Texas 2022
29 Jake Buch Rhinebeck, N.Y. 2022
30 Michael Martin Hudson, Ohio 2022
31 Ethan Fan Davie, Fla. 2021
32 Rafe Cochran Palm Beach, Fla. 2023
33 Zhengyu Liu (China) Winter Garden, Fla. 2023
34 Reinaldo Simoni Orlando, Fla. 2021
35 Jack Snedaker Lake Mary, Fla. 2023
36 Pavel Tsar Palm Beach Gardens, Fla. 2025
37 Suviir Dhalla Windermere, Fla. 2023
38 Itai Cohen (Israel) Or Akiva, , Israel 2023
39 Akshay Mandadapu Lake Mary, Fla. 2023
40 Andrew Tsar Palm Beach Gardens, Fla. 2027
41 Alex Kim Port Saint Lucie, Fla. 2021
42 Jules Gentil (France) Limoges, , France 2023
43 George Aguilera Kissimmee, Fla. 2024
44 Qi (Steven) Liu (China) Lake Mary, Fla. 2025
45 Shin Sai (Japan) Lake Mary, Fla. 2023
46 Stefan Ink Ponte Vedra Beach, Fla. 2023
47 Doug Gugel Winter Springs, Fla. 2023
48 Ibby Carrington Port St. Lucie, Fla. 2026
49 Jack Stracuzzi Stuart, Fla. 2021
50 Will Cooper Lakeland, Fla. 2023
51 Wilson Stringer Orlando, Fla. 2024
52 Sam Davey Fort Lauderdale, Fla. 2023
53 Samuel Netkin Miami, Fla. 2023
54 Jizhou Tian (China) Lake Mary, Fla. 2025
55 Ziao Liu (China) Beijing, , China 2025
56 Henry Robards Jacksonville, Fla. 2024
57 Jack Rosen Boca Raton, Fla. 2025
58 JB Knight Kennesaw, Ga. 2024
59 Craig Long II Alpharetta, Ga. 2023
60 Rahul Rajendran Alpharetta, Ga. 2023
61 Wade Watson Peachtree Corners, Ga. 2023
62 Clayton Couey Johns Creek, Ga. 2024
63 Jack Adelman Johns Creek, Ga. 2023
64 Charlie Miller Savannah, Ga. 2023
65 Jack Floyd Savannah, Ga. 2021
66 Finley Burke Jesup, Ga. 2023
67 George Liu Johns Creek, Ga. 2024
68 Andy Cruz Duluth, Ga. 2024
69 Jacob King Boerne, Texas 2021
70 Josh Lendach Raleigh, N.C. 2021
71 William Webb Raleigh, N.C. 2024
72 JP Odland Tiburon, Calif. 2023
73 Kunyu Ren (China) Thousand Oaks, Calif. 2024
74 Lance Hollingshead Basking Ridge, N.J. 2024
75 Benjamin Peters Winston Salem, N.C. 2021
76 Karsten Bryan Golden, Miss. 2021
77 Nathan Bardwell Lewisville, Texas 2023
78 Andrew Payne Little Rock, Ark. 2023
79 Daniel Macias Austin, Texas 2024
80 Seth Smith Campbellsville, Ky. 2023
81 Murphy Allard Rogers, Ark. 2021
82 AJ Adams Plano, Texas 2023
83 Warren Thomis Richmond, Ky. 2024
84 Davis Ovard Frisco, Texas 2023
85 Robby O'Regan Northbrook, Ill. 2023
86 Nathan Marion San Antonio, Texas 2023
87 Griffin Barke Crestwood, Ky. 2025
88 Tyler Jones Jacksonville, N.C. 2023
89 Trent Cade Ocean Isle Beach, N.C. 2023
90 Mario Dino Denver, Colo. 2021
91 Jiaheng Zhang (China) Los Angeles, Calif. 2025
92 Ryan Curran Waxhaw, N.C. 2024
93 Ian Davis Makanda, Ill. 2023
94 Emil Nielsen Wellesley, Mass. 2024
95 Jack Teuschl Oakton, Va. 2023
96 Landen "Putter" Howard Richmond, Ky. 2025
97 Zuxu Alex Wu (China) Anaheim, Calif. 2024
98 JeongJoo Kim (South Korea) Howey in the Hills, Fla. 2021
99 Charles Schrohe Riverside, Conn. 2023
100 Bo Smith Chesterton, Ind. 2024
101 Harrison Browne Westport, Conn. 2024
102 Jake Haberstumpf Bethlehem, Pa. 2021
103 Nathan Brown Circleville, N.Y. 2021
104 Kevin Tcherednitchenko Acero (Switzerland) Zurich, , Switzerland 2023
105 Fabio Esteban Granados Losada (Colombia) Bogota, , Colombia 2024
106 Aryik Yadav Livingston, N.J. 2025
107 Emile Lebrun (Canada) Laval, Quebec, Canada 2025
108 Aaron Zhang Lake Mary, Fla. 2021
109 Tyler Stachkunas Lake Worth, Fla. 2021
110 Tomek Pickrell Cypress, Texas 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Madison Moman Palm Beach Gardens, Fla. 2025
2 Huiying Li (China) Tianjin, , China 2021
3 Luwei Zhu (China) Windermere, Fla. 2021
4 Menglu Zhu (China) Windermere, Fla. 2024
5 Brooke Oberparleiter Jupiter, Fla. 2023
6 Ariana Carvalho (Venezuela) Windermere, Fla. 2023
7 Sydney Young Naples, Fla. 2025
8 Gabriella DeGasperis Jupiter, Fla. 2026
9 Helena Rios St. Augustine, Fla. 2023
10 Sophia Hong Windermere, Fla. 2025
11 Melinda Wang (Canada) Longwood, Fla. 2024
12 Mary Miller Savannah, Ga. 2024
13 Sophia Sarrazin Westport, Conn. 2023
14 Sammie Dolce Florham Park, N.J. 2023
15 Amanda Phillips New York, N.Y. 2024
16 Lily Zhang Buffalo, N.Y. 2026
17 Anna Swan North East, Pa. 2024
18 Ella Weber (Canada) Burlington, Ontario, Canada 2023
19 Tanvi Samayam Hillsborough, N.J. 2024
20 Tara Loughran Pittsburgh, Pa. 2021
21 Katie Carman Lexington, Ky. 2023
22 Sabrina Kim (Brazil) Sao Paulo, , Brazil 2023
23 Taylor Sieg Summit, N.J. 2024
24 Isabella Salerno Rye, N.Y. 2025
25 Zhana Navato (Canada) Toronto, Ontario, Canada 2024
26 Vaidehi Shah (India) Bridgewater, N.J. 2024
27 Yvette O'Brien Greenwich, Conn. 2025
28 Kaleigh Babineaux Aurora, Colo. 2025

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ben Jordan Greensboro, N.C. 2022
2 Michael La Sasso Raleigh, N.C. 2022
3 Luke Haskew Baton Rouge, La. 2022
4 Brian (Taehoon) Park (South Korea) Championsgate, Fla. 2022
5 Callen Hoskins Warsaw, Ind. 2022
6 Suneil Peruvemba Mclean, Va. 2022
7 James Newton (Canada)Ottawa, Ontario Canada 2021
8 Aaron Williams (United Kingdom) Owings Mills, Md. 2022
9 James Ulsh Carlisle, Pa. 2022
10 Kaleb Wilson Knoxville, Tenn. 2022
11 Thomas Finn Locust Valley, N.Y. 2022
12 Preston Rouse Houston, Texas 2022
13 William Hulsey Deerfield, Ill. 2022
14 Bradley Parker (Canada) Toronto, Ontario, Canada 2022
15 Jack Snyder Powell, Ohio 2022
16 Jeremy Edmunds Charlotte, N.C. 2022
17 Ryan Walsh Chesterfield, Mo. 2022
18 Ian Podziewski Waxhaw, N.C. 2022
19 Gavin Redpath Lake Oswego, Ore. 2022
20 Dylan Kochis Exton, Pa. 2022
21 Alexis Clément (Canada) Drummondville, Quebec, Canada 2022
22 Michael Weber (Canada) Burlington, Ontario, Canada 2022
23 Zachary Robertson Lake Charles, La. 2022
24 Drew Carlin Ashburn, Va. 2022
25 Dylan Stultz Greenup, Ky. 2022
26 BoYoung Chang (South Korea) Tokyo, , Japan 2022
27 Jackson Tetrick Summerville, S.C. 2022
28 Jacques Currier Cypress, Texas 2022
29 Jake Buch Rhinebeck, N.Y. 2022
30 Michael Martin Hudson, Ohio 2022
31 Ethan Fan Davie, Fla. 2021
32 Rafe Cochran Palm Beach, Fla. 2023
33 Zhengyu Liu (China) Winter Garden, Fla. 2023
34 Reinaldo Simoni Orlando, Fla. 2021
35 Jack Snedaker Lake Mary, Fla. 2023
36 Pavel Tsar Palm Beach Gardens, Fla. 2025
37 Suviir Dhalla Windermere, Fla. 2023
38 Itai Cohen (Israel) Or Akiva, , Israel 2023
39 Akshay Mandadapu Lake Mary, Fla. 2023
40 Andrew Tsar Palm Beach Gardens, Fla. 2027
41 Alex Kim Port Saint Lucie, Fla. 2021
42 Jules Gentil (France) Limoges, , France 2023
43 George Aguilera Kissimmee, Fla. 2024
44 Qi (Steven) Liu (China) Lake Mary, Fla. 2025
45 Shin Sai (Japan) Lake Mary, Fla. 2023
46 Stefan Ink Ponte Vedra Beach, Fla. 2023
47 Doug Gugel Winter Springs, Fla. 2023
48 Ibby Carrington Port St. Lucie, Fla. 2026
49 Jack Stracuzzi Stuart, Fla. 2021
50 Will Cooper Lakeland, Fla. 2023
51 Wilson Stringer Orlando, Fla. 2024
52 Sam Davey Fort Lauderdale, Fla. 2023
53 Samuel Netkin Miami, Fla. 2023
54 Jizhou Tian (China) Lake Mary, Fla. 2025
55 Ziao Liu (China) Beijing, , China 2025
56 Henry Robards Jacksonville, Fla. 2024
57 Jack Rosen Boca Raton, Fla. 2025
58 JB Knight Kennesaw, Ga. 2024
59 Craig Long II Alpharetta, Ga. 2023
60 Rahul Rajendran Alpharetta, Ga. 2023
61 Wade Watson Peachtree Corners, Ga. 2023
62 Clayton Couey Johns Creek, Ga. 2024
63 Jack Adelman Johns Creek, Ga. 2023
64 Charlie Miller Savannah, Ga. 2023
65 Jack Floyd Savannah, Ga. 2021
66 Finley Burke Jesup, Ga. 2023
67 George Liu Johns Creek, Ga. 2024
68 Andy Cruz Duluth, Ga. 2024
69 Jacob King Boerne, Texas 2021
70 Josh Lendach Raleigh, N.C. 2021
71 William Webb Raleigh, N.C. 2024
72 JP Odland Tiburon, Calif. 2023
73 Kunyu Ren (China) Thousand Oaks, Calif. 2024
74 Lance Hollingshead Basking Ridge, N.J. 2024
75 Benjamin Peters Winston Salem, N.C. 2021
76 Karsten Bryan Golden, Miss. 2021
77 Nathan Bardwell Lewisville, Texas 2023
78 Andrew Payne Little Rock, Ark. 2023
79 Daniel Macias Austin, Texas 2024
80 Seth Smith Campbellsville, Ky. 2023
81 Murphy Allard Rogers, Ark. 2021
82 AJ Adams Plano, Texas 2023
83 Warren Thomis Richmond, Ky. 2024
84 Davis Ovard Frisco, Texas 2023
85 Robby O'Regan Northbrook, Ill. 2023
86 Nathan Marion San Antonio, Texas 2023
87 Griffin Barke Crestwood, Ky. 2025
88 Tyler Jones Jacksonville, N.C. 2023
89 Trent Cade Ocean Isle Beach, N.C. 2023
90 Mario Dino Denver, Colo. 2021
91 Jiaheng Zhang (China) Los Angeles, Calif. 2025
92 Ryan Curran Waxhaw, N.C. 2024
93 Ian Davis Makanda, Ill. 2023
94 Emil Nielsen Wellesley, Mass. 2024
95 Jack Teuschl Oakton, Va. 2023
96 Landen "Putter" Howard Richmond, Ky. 2025
97 Zuxu Alex Wu (China) Anaheim, Calif. 2024
98 JeongJoo Kim (South Korea) Howey in the Hills, Fla. 2021
99 Charles Schrohe Riverside, Conn. 2023
100 Bo Smith Chesterton, Ind. 2024
101 Harrison Browne Westport, Conn. 2024
102 Jake Haberstumpf Bethlehem, Pa. 2021
103 Nathan Brown Circleville, N.Y. 2021
104 Kevin Tcherednitchenko Acero (Switzerland) Zurich, , Switzerland 2023
105 Fabio Esteban Granados Losada (Colombia) Bogota, , Colombia 2024
106 Aryik Yadav Livingston, N.J. 2025
107 Emile Lebrun (Canada) Laval, Quebec, Canada 2025
108 Aaron Zhang Lake Mary, Fla. 2021
109 Tyler Stachkunas Lake Worth, Fla. 2021
110 Tomek Pickrell Cypress, Texas 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Madison Moman Palm Beach Gardens, Fla. 2025
2 Huiying Li (China) Tianjin, , China 2021
3 Luwei Zhu (China) Windermere, Fla. 2021
4 Menglu Zhu (China) Windermere, Fla. 2024
5 Brooke Oberparleiter Jupiter, Fla. 2023
6 Ariana Carvalho (Venezuela) Windermere, Fla. 2023
7 Sydney Young Naples, Fla. 2025
8 Gabriella DeGasperis Jupiter, Fla. 2026
9 Helena Rios St. Augustine, Fla. 2023
10 Sophia Hong Windermere, Fla. 2025
11 Melinda Wang (Canada) Longwood, Fla. 2024
12 Mary Miller Savannah, Ga. 2024
13 Sophia Sarrazin Westport, Conn. 2023
14 Sammie Dolce Florham Park, N.J. 2023
15 Amanda Phillips New York, N.Y. 2024
16 Lily Zhang Buffalo, N.Y. 2026
17 Anna Swan North East, Pa. 2024
18 Ella Weber (Canada) Burlington, Ontario, Canada 2023
19 Tanvi Samayam Hillsborough, N.J. 2024
20 Tara Loughran Pittsburgh, Pa. 2021
21 Katie Carman Lexington, Ky. 2023
22 Sabrina Kim (Brazil) Sao Paulo, , Brazil 2023
23 Taylor Sieg Summit, N.J. 2024
24 Isabella Salerno Rye, N.Y. 2025
25 Zhana Navato (Canada) Toronto, Ontario, Canada 2024
26 Vaidehi Shah (India) Bridgewater, N.J. 2024
27 Yvette O'Brien Greenwich, Conn. 2025
28 Kaleigh Babineaux Aurora, Colo. 2025
Alternates from the Tournament Field
Alternates from the Tournament Field
Print

Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Print