Greenwood Junior Championship
Tournament Qualifier Schedule of Events Tee Times Leaderboard Field
Boys initial tournament field: required a status of 13 Performance Stars or more to gain entry. One boy with 12 stars gained entry via PBE tiebreaker.

Girls initial tournament field: required a status of 8 Performance Stars or more to gain entry. One girl with 7 stars gained entry via PBE tiebreaker.

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad PBE Status
1 AJ Adams Plano, Texas 2023
2 Davis Adams Raleigh, N.C. 2022
3 Glover Amick Atlanta, Ga. 2023
4 Sahir Balyan Simi Valley, Calif. 2023
5 Parker Bell Tallahassee, Fla. 2022
6 Taylor Bell Tallahassee, Fla. 2023
7 Rylan Black Greensboro, Ga. 2022
8 R. Halsey Bosart Greensboro, Ga. 2023
9 Dalton Burts Peachtree Corners, Ga. 2023
10 Marshall Butler Macon, Ga. 2023
11 Bo Carpenter Tifton, Ga. 2023
12 Clayton Couey Johns Creek, Ga. 2024
13 Jack Darke Cumming, Ga. 2023
14 Davis Dickinson Palm Beach Gardens, Fla. 2022
15 Matthew Downing Oxford, Miss. 2023
16 Teddy Dunn Blythewood, S.C. 2025
17 Walker Felton Mount Pleasant, S.C. 2023
18 Matthew Foster Dallas, Texas 2023
19 Harrison Freeze Winter Garden, Fla. 2022
20 Matteo Galiano Margate, Fla. 2023
21 Lev Grinberg (Ukraine) Brasschaat Belgium 2026
22 Luke Guthrie Charlotte, N.C. 2023
23 Gabriel Hegerstrom Parkland, Fla. 2022
24 Blake Henriques Waleska, Ga. 2022
25 Bryant Hernandez San Marino, Calif. 2024
26 Victor Herrera Doral, Fla. 2025
27 Brooks Hollingsworth Canton, Ga. 2022
28 Wesley Hu Suwanee, Ga. 2024
29 Jessy Huebner Port St Lucie, Fla. 2027
30 Jack Inabnit Clarendon Hills, Ill. 2022
31 Brycen Jones Thomasville, Ga. 2023
32 Asher Joseph (Canada) Melbourne, Fla. 2024
33 Ravepon Kosalutta (Thailand) Chonburi, , Thailand 2022
34 Taylor Kuehn Asheville, N.C. 2023
35 Jack LaPiana Charlotte, N.C. 2023
36 Jiongchen Li (China) bradenton, Fla. 2023
37 (Lion) Ziao Liu (China) Orlando, Fla. 2027
38 George Liu Johns Creek, Ga. 2024
39 Alex Long (Canada) Lakewood Ranch, Fla. 2024
40 Beni Long (Canada) Lakewood Ranch, Fla. 2023
41 Patmon Malcom Alpharetta, Ga. 2026
42 Anderson McCary Cartersville, Ga. 2023
43 Jonathan Mourin Plantation, Fla. 2021
44 Rhett Smith Eatonton, Ga. 2023
45 Brody Stevenson Saint Augustine, Fla. 2023
46 Langting Tymon Sun (China) Windermere, Fla. 2025
47 Jacob Tarkany Scottsdale, Ariz. 2021
48 Jack Tarzy Medford, N.J. 2022
49 Clay Tucker Atlantic Beach, Fla. 2021
50 Andrew Wiley Greenwood, S.C. 2026
51 Richard Yang Suwanee, Ga. 2024
52 Vinay Yerramsetti Vestavia, Ala. 2023
53 Egor Zubov Moscow, , Russian Federation 2021
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad PBE Status
1 Mami (Judy) Amano (Japan) Tokyo, , Japan 2024
2 Shyla Brown McKinney, Texas 2026
3 Carmella Carlisi San Diego, Calif. 2024
4 Yongze Cheng (China) Bradenton, Fla. 2022
5 Kate Dann Charlotte, N.C. 2023
6 Kyra Dube Atlanta, Ga. 2023
7 Hailey Han
Duluth, Ga. 2025
8 Tabitha Hanely Bradenton, Fla. 2022
9 Rachel Hu Northville, Mich. 2022
10 Sara Im Duluth, Ga. 2023
11 Thanana Kotchasanmanee (Thailand) Rome, Ga. 2025
12 Sabree Lefebvre Riverview, Fla. 2023
13 Olivia Lu Winter Garden, Fla. 2023
14 Alexandra Mathis Daniel Island, S.C. 2024
15 Rodaylin Mina Oceanside, Calif. 2023
16 Valentina Peña (Mexico) Atizapán de Zaragoza, , Mexico 2024
17 Alexia Siehl Fort Mill, S.C. 2022
18 Vania Simont (Mexico) CDMX, , Mexico 2022
19 Angela Yiting Wang (Canada) Windermere, Fla. 2026
20 Haven Ward Atlanta, Ga. 2023
21 Alexa Wingnean (Canada) Edmonton, Alberta, Canada 2022
22 Siuue Wu (Hong Kong) Reunion, Fla. 2024
23 Tsamue Wu (Hong Kong) Reunion, Fla. 2024
24 Lindsay Yao Whittier, Calif. 2024

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad PBE Status
1 AJ Adams Plano, Texas 2023
2 Davis Adams Raleigh, N.C. 2022
3 Glover Amick Atlanta, Ga. 2023
4 Sahir Balyan Simi Valley, Calif. 2023
5 Parker Bell Tallahassee, Fla. 2022
6 Taylor Bell Tallahassee, Fla. 2023
7 Rylan Black Greensboro, Ga. 2022
8 R. Halsey Bosart Greensboro, Ga. 2023
9 Dalton Burts Peachtree Corners, Ga. 2023
10 Marshall Butler Macon, Ga. 2023
11 Bo Carpenter Tifton, Ga. 2023
12 Clayton Couey Johns Creek, Ga. 2024
13 Jack Darke Cumming, Ga. 2023
14 Davis Dickinson Palm Beach Gardens, Fla. 2022
15 Matthew Downing Oxford, Miss. 2023
16 Teddy Dunn Blythewood, S.C. 2025
17 Walker Felton Mount Pleasant, S.C. 2023
18 Matthew Foster Dallas, Texas 2023
19 Harrison Freeze Winter Garden, Fla. 2022
20 Matteo Galiano Margate, Fla. 2023
21 Lev Grinberg (Ukraine) Brasschaat Belgium 2026
22 Luke Guthrie Charlotte, N.C. 2023
23 Gabriel Hegerstrom Parkland, Fla. 2022
24 Blake Henriques Waleska, Ga. 2022
25 Bryant Hernandez San Marino, Calif. 2024
26 Victor Herrera Doral, Fla. 2025
27 Brooks Hollingsworth Canton, Ga. 2022
28 Wesley Hu Suwanee, Ga. 2024
29 Jessy Huebner Port St Lucie, Fla. 2027
30 Jack Inabnit Clarendon Hills, Ill. 2022
31 Brycen Jones Thomasville, Ga. 2023
32 Asher Joseph (Canada) Melbourne, Fla. 2024
33 Ravepon Kosalutta (Thailand) Chonburi, , Thailand 2022
34 Taylor Kuehn Asheville, N.C. 2023
35 Jack LaPiana Charlotte, N.C. 2023
36 Jiongchen Li (China) bradenton, Fla. 2023
37 (Lion) Ziao Liu (China) Orlando, Fla. 2027
38 George Liu Johns Creek, Ga. 2024
39 Alex Long (Canada) Lakewood Ranch, Fla. 2024
40 Beni Long (Canada) Lakewood Ranch, Fla. 2023
41 Patmon Malcom Alpharetta, Ga. 2026
42 Anderson McCary Cartersville, Ga. 2023
43 Jonathan Mourin Plantation, Fla. 2021
44 Rhett Smith Eatonton, Ga. 2023
45 Brody Stevenson Saint Augustine, Fla. 2023
46 Langting Tymon Sun (China) Windermere, Fla. 2025
47 Jacob Tarkany Scottsdale, Ariz. 2021
48 Jack Tarzy Medford, N.J. 2022
49 Clay Tucker Atlantic Beach, Fla. 2021
50 Andrew Wiley Greenwood, S.C. 2026
51 Richard Yang Suwanee, Ga. 2024
52 Vinay Yerramsetti Vestavia, Ala. 2023
53 Egor Zubov Moscow, , Russian Federation 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad PBE Status
1 Mami (Judy) Amano (Japan) Tokyo, , Japan 2024
2 Shyla Brown McKinney, Texas 2026
3 Carmella Carlisi San Diego, Calif. 2024
4 Yongze Cheng (China) Bradenton, Fla. 2022
5 Kate Dann Charlotte, N.C. 2023
6 Kyra Dube Atlanta, Ga. 2023
7 Hailey Han
Duluth, Ga. 2025
8 Tabitha Hanely Bradenton, Fla. 2022
9 Rachel Hu Northville, Mich. 2022
10 Sara Im Duluth, Ga. 2023
11 Thanana Kotchasanmanee (Thailand) Rome, Ga. 2025
12 Sabree Lefebvre Riverview, Fla. 2023
13 Olivia Lu Winter Garden, Fla. 2023
14 Alexandra Mathis Daniel Island, S.C. 2024
15 Rodaylin Mina Oceanside, Calif. 2023
16 Valentina Peña (Mexico) Atizapán de Zaragoza, , Mexico 2024
17 Alexia Siehl Fort Mill, S.C. 2022
18 Vania Simont (Mexico) CDMX, , Mexico 2022
19 Angela Yiting Wang (Canada) Windermere, Fla. 2026
20 Haven Ward Atlanta, Ga. 2023
21 Alexa Wingnean (Canada) Edmonton, Alberta, Canada 2022
22 Siuue Wu (Hong Kong) Reunion, Fla. 2024
23 Tsamue Wu (Hong Kong) Reunion, Fla. 2024
24 Lindsay Yao Whittier, Calif. 2024
Alternate List
Alternate List
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad PBE Status
1 Davis Sayman Charlotte, N.C. 2023
2 Dylan Stultz Greenup, Ky. 2022
3 Hudson Schulze
Charlotte, N.C. 2025
4 Andrew Messalle Savannah, Ga. 2024
5 Chris Bryant Taylors, S.C. 2022
6 Jackson Lesley Myrtle Beach, S.C. 2022
7 John Beskid Raleigh, N.C. 2022
8 Will Harris Cashiers, N.C. 2022
9 Ty Darsey Sandersville, Ga. 2022
10 Ethan Loomis Groton, Mass. 2022
11 Dallas Johnson Mount Pleasant, S.C. 2024
12 Ryan Bozard Charleston, S.C. 2023
13 Teddy Dunn Blythewood, S.C. 2025
14 Luke Guthrie Charlotte, N.C. 2023
15 Antonio Rios Saint Augustine, Fla. 2022
16 Gustavo Belardo (Puerto Rico) Caguas, P.R., Puerto Rico 2022
17 Tejas Alandur Cumming, Ga. 2022
18 William Baker Atlanta, Ga. 2022
19 John Huffman Powder Springs, Ga. 2022
20 James-Paul Wagner Cary, N.C. 2025
21 Michael Lee Suwanee, Ga. 2025
22 Cooper Russell Knoxville, Tenn. 2025
23 Harris Holstein Orangeburg, S.C. 2024
24 Talan Harrison Kannapolis, N.C. 2025
25 Patrick McArdle Augusta, Ga. 2024
26 Will Cooper Lakeland, Fla. 2023
27 Tom Maguire Pennington, N.J. 2021
28 Ayden Jersey Greensboro, N.C. 2023
29 Bode King
Hartland, Wis. 2023
30 R. Halsey Bosart Greensboro, Ga. 2023
31 Jose Mariano Castro (Peru) Lima, , Peru 2023
32 Jack Rowe Clarkesville, Ga. 2024
33 Charles Stanley Warrenville, S.C. 2023
34 Lane Krosse York, Pa. 2024
35 Mason Tucker York, Pa. 2025
36 Andy Cruz Duluth, Ga. 2024
37 Charles Cauthen Columbia, S.C. 2025
38 (Lion) Ziao Liu (China) Orlando, Fla. 2027
39 Ryan Houck Fleming Island, Fla. 2026
40 Jason Zawtocki Charlotte, N.C. 2025
41 John Rhodes Gastonia, N.C. 2024
42 Michael Gavin Hilton Head Island, S.C. 2025
43 Cooper Drum Advance, N.C. 2024
44 Coleman Ferguson Columbia, S.C. 2024
45 Morgan Riley Raleigh, N.C. 2025
46 Kirill Zubov (Spain) Champions Gate, Fla. 2024
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad PBE Status
1 Brooklynn Thatcher Elgin, S.C. 2026
2 Emma Rynn Wellington, Fla. 2025
3 Carmella Carlisi San Diego, Calif. 2024
4 Lucy Cook West Point, Miss. 2026

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad PBE Status
1 Davis Sayman Charlotte, N.C. 2023
2 Dylan Stultz Greenup, Ky. 2022
3 Hudson Schulze
Charlotte, N.C. 2025
4 Andrew Messalle Savannah, Ga. 2024
5 Chris Bryant Taylors, S.C. 2022
6 Jackson Lesley Myrtle Beach, S.C. 2022
7 John Beskid Raleigh, N.C. 2022
8 Will Harris Cashiers, N.C. 2022
9 Ty Darsey Sandersville, Ga. 2022
10 Ethan Loomis Groton, Mass. 2022
11 Dallas Johnson Mount Pleasant, S.C. 2024
12 Ryan Bozard Charleston, S.C. 2023
13 Teddy Dunn Blythewood, S.C. 2025
14 Luke Guthrie Charlotte, N.C. 2023
15 Antonio Rios Saint Augustine, Fla. 2022
16 Gustavo Belardo (Puerto Rico) Caguas, P.R., Puerto Rico 2022
17 Tejas Alandur Cumming, Ga. 2022
18 William Baker Atlanta, Ga. 2022
19 John Huffman Powder Springs, Ga. 2022
20 James-Paul Wagner Cary, N.C. 2025
21 Michael Lee Suwanee, Ga. 2025
22 Cooper Russell Knoxville, Tenn. 2025
23 Harris Holstein Orangeburg, S.C. 2024
24 Talan Harrison Kannapolis, N.C. 2025
25 Patrick McArdle Augusta, Ga. 2024
26 Will Cooper Lakeland, Fla. 2023
27 Tom Maguire Pennington, N.J. 2021
28 Ayden Jersey Greensboro, N.C. 2023
29 Bode King
Hartland, Wis. 2023
30 R. Halsey Bosart Greensboro, Ga. 2023
31 Jose Mariano Castro (Peru) Lima, , Peru 2023
32 Jack Rowe Clarkesville, Ga. 2024
33 Charles Stanley Warrenville, S.C. 2023
34 Lane Krosse York, Pa. 2024
35 Mason Tucker York, Pa. 2025
36 Andy Cruz Duluth, Ga. 2024
37 Charles Cauthen Columbia, S.C. 2025
38 (Lion) Ziao Liu (China) Orlando, Fla. 2027
39 Ryan Houck Fleming Island, Fla. 2026
40 Jason Zawtocki Charlotte, N.C. 2025
41 John Rhodes Gastonia, N.C. 2024
42 Michael Gavin Hilton Head Island, S.C. 2025
43 Cooper Drum Advance, N.C. 2024
44 Coleman Ferguson Columbia, S.C. 2024
45 Morgan Riley Raleigh, N.C. 2025
46 Kirill Zubov (Spain) Champions Gate, Fla. 2024
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad PBE Status
1 Brooklynn Thatcher Elgin, S.C. 2026
2 Emma Rynn Wellington, Fla. 2025
3 Carmella Carlisi San Diego, Calif. 2024
4 Lucy Cook West Point, Miss. 2026