Austin Minnesota Junior Championship presented by Hormel Foods
Qualifier Tournament Event Info Event Schedule Field Leaderboard
Boys initial tournament field required a status of 12 Performance Stars or more to gain entry. Four boys with 11 Stars gained entry via PBE tiebreaker .

Girls initial tournament field required a status of 14 Performance Stars or more to gain entry. One girl with 11 Stars gained entry via PBE tiebreaker .

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 James Ackerman Leawood, Kan. 2024
2 Aryan Aerrabolu Plano, Texas 2025
3 Ken Anderson Windermere, Fla. 2023
4 Hunter Baumann Edmond, Okla. 2024
5 Chase Birdwell Blaine, Minn. 2027
6 Carson Boe Cottonwood, Minn. 2025
7 Thomas Browning Carlsbad, Calif. 2026
8 Blane Burk Conway, Ark. 2024
9 Ryan Chang Brookline, Mass. 2024
10 William Cui
Jupiter, Fla. 2028
11 Wylie Curtis Mission Hills, Kan. 2025
12 Mac Drake Sioux Falls, S.D. 2024
13 Jacob Eagan Ankeny, Iowa 2024
14 Lunden Esterline Andover, Kan. 2027
15 Dominic Green Houston, Texas 2024
16 Lance Hamak Sartell, Minn. 2024
17 Arnold He Fremont, Calif. 2024
18 Drew Hensen Ankeny, Iowa 2024
19 Jack Holtz Alexandria, Minn. 2024
20 Evan Hovde Charleston, S.C. 2026
21 Zach Huang Sammamish, Wash. 2026
22 William Johnson Kingston, Mass. 2024
23 Zachary Johnson Maple Grove, Minn. 2026
24 Ethan Ju Buena Park, Calif. 2025
25 Elijah Krueger Austin, Minn. 2026
26 Brayden Larson Faribault, Minn. 2024
27 Alex Lee
Northbrook, Ill. 2026
28 Dawson Lew (Canada) Toronto, Ontario, Canada 2027
29 Qi (Steven) Liu (China) Lake Mary, Fla. 2025
30 Jackson Lutz Santa Cruz, Calif. 2025
31 Ben Madden Wellesley, Mass. 2024
32 Joshua McGown Klein, Texas 2026
33 Tyler McNeive Overland Park, Kan. 2024
34 Maxwell McWilliams Austin, Texas 2024
35 Axton Miller Arthur, Iowa 2024
36 Ryan Miller Naples, Fla. 2024
37 Weston Miller Jackson, Ky. 2025
38 Logan Mills Atherton, Calif. 2025
39 Charlie Moen Edina, Minn. 2024
40 Mack Moore Norman, Okla. 2024
41 Braeden Nelson West Des Moines, Iowa 2026
42 Gavin Newkirk Batavia, Ill. 2023
43 Ryan Nutter Houston, Minn. 2025
44 Holden Orofino Powell, Ohio 2026
45 Piers Pellier (France) Rancho Palos Verdes, Calif. 2026
46 Owen Prewitt Cedar Park, Texas 2024
47 Collin Ramos Blaine, Minn. 2026
48 Sol Richmond (Singapore) Singapore, 2026
49 James Rogers Scottsdale, Ariz. 2024
50 Roman Roth Wayland, Iowa 2024
51 Ben Sanderson Edina, Minn. 2024
52 Brock Snyder Ames, Iowa 2023
53 Blake Steensland Edina, Minn. 2024
54 James Super Wayzata, Minn. 2024
55 Adam Thanaporn Ann Arbor, Mich. 2025
56 Fin Vander Ark Scottsdale, Ariz. 2025
57 Asher Vargas Spring, Texas 2026
58 Kevin (Haoran) Wang (China) Rancho Cucamonga, Calif. 2025
59 Hunter Whitney Deerfield, Ill. 2025
60 Andy Yu Rancho Cucamonga, Calif. 2024
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Elisabeth Borsheim (Norway) Sarasota, Fla. 2025
2 Hazel Cottriel Costa Mesa, Calif. 2026
3 Malia Cottriel Costa Mesa, Calif. 2025
4 Treva Dodd
Brookfield, Wis. 2024
5 Allyson Duan Buffalo Grove, Ill. 2025
6 Sirina Ganne Holmdel, N.J. 2025
7 Sophia Gold Quincy, Ill. 2025
8 Jessica Guiser Hartland, Wis. 2024
9 Ava Hanneman Orono, Minn. 2025
10 Kate Hauptman Phoenix, Ariz. 2024
11 Imagine Hines Little Falls, Minn. 2028
12 Sophia Hong Windermere, Fla. 2025
13 Laura Hu Northbrook, Ill. 2026
14 Audrey Im Fontana, Calif. 2025
15 Angela Jiang Houston, Texas 2026
16 Ellen Jun San Jose, Calif. 2024
17 Abigail Labrador Albertville, Minn. 2028
18 Rianne Li (New Zealand) Auckland, , New Zealand 2025
19 Elizabeth Liu Greenbrae, Calif. 2025
20 Jessica Liu (China) Newport Coast, Calif. 2026
21 Amelia Morton Maple Grove, Minn. 2024
22 Kinsley (Zixin) Ni (China) Los Angeles, Calif. 2026
23 Lauren Pham Las Vegas, Nev. 2023
24 Varsha Ramachandran
San Jose, Calif. 2025
25 Nicole Reineke Chaska, Minn. 2023
26 Ellie Sticha Alexandria, Minn. 2026
27 Elizabeth Sullivan
Atlanta, Ga. 2025
28 Ailani Thiravong Austin, Minn. 2027
29 Tianyu Wei (China) Shanghai, , China 2025
30 Cindy (Manni) Yang (China) Irvine, Calif. 2027
31 Yu Zeng (China) Beijing, , China 2025
32 Grace Zhan (New Zealand) Auckland, , New Zealand 2025
33 Alyssa Zhang Allison Park, Pa. 2028
34 Abby Zhu Andover, Mass. 2026

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 James Ackerman Leawood, Kan. 2024
2 Aryan Aerrabolu Plano, Texas 2025
3 Ken Anderson Windermere, Fla. 2023
4 Hunter Baumann Edmond, Okla. 2024
5 Chase Birdwell Blaine, Minn. 2027
6 Carson Boe Cottonwood, Minn. 2025
7 Thomas Browning Carlsbad, Calif. 2026
8 Blane Burk Conway, Ark. 2024
9 Ryan Chang Brookline, Mass. 2024
10 William Cui
Jupiter, Fla. 2028
11 Wylie Curtis Mission Hills, Kan. 2025
12 Mac Drake Sioux Falls, S.D. 2024
13 Jacob Eagan Ankeny, Iowa 2024
14 Lunden Esterline Andover, Kan. 2027
15 Dominic Green Houston, Texas 2024
16 Lance Hamak Sartell, Minn. 2024
17 Arnold He Fremont, Calif. 2024
18 Drew Hensen Ankeny, Iowa 2024
19 Jack Holtz Alexandria, Minn. 2024
20 Evan Hovde Charleston, S.C. 2026
21 Zach Huang Sammamish, Wash. 2026
22 William Johnson Kingston, Mass. 2024
23 Zachary Johnson Maple Grove, Minn. 2026
24 Ethan Ju Buena Park, Calif. 2025
25 Elijah Krueger Austin, Minn. 2026
26 Brayden Larson Faribault, Minn. 2024
27 Alex Lee
Northbrook, Ill. 2026
28 Dawson Lew (Canada) Toronto, Ontario, Canada 2027
29 Qi (Steven) Liu (China) Lake Mary, Fla. 2025
30 Jackson Lutz Santa Cruz, Calif. 2025
31 Ben Madden Wellesley, Mass. 2024
32 Joshua McGown Klein, Texas 2026
33 Tyler McNeive Overland Park, Kan. 2024
34 Maxwell McWilliams Austin, Texas 2024
35 Axton Miller Arthur, Iowa 2024
36 Ryan Miller Naples, Fla. 2024
37 Weston Miller Jackson, Ky. 2025
38 Logan Mills Atherton, Calif. 2025
39 Charlie Moen Edina, Minn. 2024
40 Mack Moore Norman, Okla. 2024
41 Braeden Nelson West Des Moines, Iowa 2026
42 Gavin Newkirk Batavia, Ill. 2023
43 Ryan Nutter Houston, Minn. 2025
44 Holden Orofino Powell, Ohio 2026
45 Piers Pellier (France) Rancho Palos Verdes, Calif. 2026
46 Owen Prewitt Cedar Park, Texas 2024
47 Collin Ramos Blaine, Minn. 2026
48 Sol Richmond (Singapore) Singapore, 2026
49 James Rogers Scottsdale, Ariz. 2024
50 Roman Roth Wayland, Iowa 2024
51 Ben Sanderson Edina, Minn. 2024
52 Brock Snyder Ames, Iowa 2023
53 Blake Steensland Edina, Minn. 2024
54 James Super Wayzata, Minn. 2024
55 Adam Thanaporn Ann Arbor, Mich. 2025
56 Fin Vander Ark Scottsdale, Ariz. 2025
57 Asher Vargas Spring, Texas 2026
58 Kevin (Haoran) Wang (China) Rancho Cucamonga, Calif. 2025
59 Hunter Whitney Deerfield, Ill. 2025
60 Andy Yu Rancho Cucamonga, Calif. 2024
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Elisabeth Borsheim (Norway) Sarasota, Fla. 2025
2 Hazel Cottriel Costa Mesa, Calif. 2026
3 Malia Cottriel Costa Mesa, Calif. 2025
4 Treva Dodd
Brookfield, Wis. 2024
5 Allyson Duan Buffalo Grove, Ill. 2025
6 Sirina Ganne Holmdel, N.J. 2025
7 Sophia Gold Quincy, Ill. 2025
8 Jessica Guiser Hartland, Wis. 2024
9 Ava Hanneman Orono, Minn. 2025
10 Kate Hauptman Phoenix, Ariz. 2024
11 Imagine Hines Little Falls, Minn. 2028
12 Sophia Hong Windermere, Fla. 2025
13 Laura Hu Northbrook, Ill. 2026
14 Audrey Im Fontana, Calif. 2025
15 Angela Jiang Houston, Texas 2026
16 Ellen Jun San Jose, Calif. 2024
17 Abigail Labrador Albertville, Minn. 2028
18 Rianne Li (New Zealand) Auckland, , New Zealand 2025
19 Elizabeth Liu Greenbrae, Calif. 2025
20 Jessica Liu (China) Newport Coast, Calif. 2026
21 Amelia Morton Maple Grove, Minn. 2024
22 Kinsley (Zixin) Ni (China) Los Angeles, Calif. 2026
23 Lauren Pham Las Vegas, Nev. 2023
24 Varsha Ramachandran
San Jose, Calif. 2025
25 Nicole Reineke Chaska, Minn. 2023
26 Ellie Sticha Alexandria, Minn. 2026
27 Elizabeth Sullivan
Atlanta, Ga. 2025
28 Ailani Thiravong Austin, Minn. 2027
29 Tianyu Wei (China) Shanghai, , China 2025
30 Cindy (Manni) Yang (China) Irvine, Calif. 2027
31 Yu Zeng (China) Beijing, , China 2025
32 Grace Zhan (New Zealand) Auckland, , New Zealand 2025
33 Alyssa Zhang Allison Park, Pa. 2028
34 Abby Zhu Andover, Mass. 2026
Alternates
Alternates
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Connor Shea Bonita Springs, Fla. 2024
2 Phoebus Xiaofei Chen Bellevue, Wash. 2025
3 Will Blankenship Dallas, Texas 2024
4 Ethan Blomme Bettendorf, Iowa 2025
5 James Leehealey Newport Coast, Calif. 2025
6 Peyton Savageau Oak Grove, Minn. 2024
7 Jonathan Bertram Appleton, Wis. 2024
8 Dominic Wirtz Naples, Fla. 2024
9 Christian Hernandez New Braunfels, Texas 2024
10 Dawson Fish Appleton, Wis. 2023
11 ZiYu (Chris) Liu (China) Irvine, Calif. 2026
12 Ryan Altschul Delray Beach, Fla. 2026
13 Ahaan Dhir (India) Frisco, Texas 2025
14 Wade Arcella Henderson, Nev. 2025
15 Jeremy Nguyen Richmond, Texas 2025
16 Tianhong Zhong (China) Shanghai, , China 2025
17 Aidan Xu Houston, Texas 2025
18 Tristan Tidemann Chanhassen, Minn. 2024
19 Landon Miller St. Louis Park, Minn. 2025
20 Luke Thompson St. Louis Park, Minn. 2025
21 Ethan Lim (Singapore) Bradenton, Fla. 2025
22 Henry Delzer Grand Blanc, Mich. 2026
23 Noah Peens (South Africa) Clearwater, Fla. 2025
24 Geoffrey Laklak Pinecrest, Fla. 2026
25 Carter Spalding Woodbury, Minn. 2024
26 Spencer Stuke Delafield, Wis. 2024
27 Jaydon Nabb Lowden, Iowa 2024
28 Luke Webber Wheaton, Ill. 2024
29 Connor O'Hara Glenview, Ill. 2024
30 Gabriel Gold Quincy, Ill. 2024
31 Ian Friederichs Eden Prairie, Minn. 2025
32 Rhett Turner Tomball, Texas 2026
33 Bo Dong (Canada) Toronto, Ontario, Canada 2026
34 Joey Hoffman Edina, Minn. 2024
35 Easton Korell Adel, Iowa 2024
36 Fritz Volini Mission Hills, Kan. 2024
37 Kyle Lee Lake Forest, Ill. 2024
38 Nate Appelhof Blaine, Minn. 2023
39 Andrew Ballou Victoria, Minn. 2025
40 Colton Rich Rochester, Minn. 2025
41 Davis Tripp Maple Grove, Minn. 2025
42 Hyunjun Lee (South Korea) North Vancouver, British Columbia, Canada 2025
43 Bennett Kuhns Austin, Texas 2027
44 Henry Trent Shorewood, Minn. 2024
45 Hunter Schmidt Dunnell, Minn. 2024
46 Dain Johnson Middleton, Wis. 2024
47 Charlie Solberg Fargo, N.D. 2024
48 Decker Holton Glenview, Ill. 2024
49 Cooper Newkirk Shawnee, Kan. 2024
50 Braydon Pulcanio
Orono, Minn. 2026
51 Carter Callan Minnetrista, Minn. 2025
52 Carson Andel Sartell, Minn. 2025
53 Jake Egan Victoria, Minn. 2025
54 Davis Korver Orange City, Iowa 2023
55 Ryan Lynch Ames, Iowa 2025
56 Andrew Lieu Dallas, Texas 2027
57 Jack Brayman Erie, Colo. 2026
58 Ryan Cronin Eden Prairie, Minn. 2025
59 Sam Walker Aurora, Colo. 2025
60 Nathan Schaub Suttons Bay, Mich. 2025
61 James Anderson St michael, Minn. 2025
62 Landon Rogala Maple Grove, Minn. 2025
63 Aiden Walker (Canada) Regina, Saskatchewan, Canada 2025
64 Weston Gain Edina, Minn. 2025
65 Seamus Purcell Chicago, Ill. 2025
66 William Zhuang Dallas, Texas 2025
67 William Pulley Colleyville, Texas 2025
68 Adam Wagner Savage, Minn. 2025
69 Riley Baisch Waconia, Minn. 2025
70 Ian Hong Chassell, Mich. 2025
71 Karl Hochradel Dellwood, Minn. 2025
72 David Fong III Bloomington, Minn. 2025
73 Tyler Bonin Cottage Grove, Minn. 2025
74 Jack Stanius White Bear Lake, Minn. 2025
75 Jackson Flynn Portland, Ore. 2023
76 Hailin Wu
(Hong Kong) Shanghai, , China 2026
77 Carson Korver Orange City, Iowa 2026
78 Orlando Torres
Oviedo, Fla. 2027
79 Ben Appelhof Blaine, Minn. 2026
80 Chase Larson Edina, Minn. 2027
81 Ivan Blood Glen Ellyn, Ill. 2026
82 Dylan Hughes Rochester, Minn. 2028
83 Ty Lenards Watertown, S.D. 2025
84 Patrick Hastings Wayzata, Minn. 2026
85 Brennan Weckwerth Rochester, Minn. 2026
86 Daniel Dong Irvine, Calif. 2027
87 Weston Nyberg Alexandria, Minn. 2027
88 Andrew Burstad Blaine, Minn. 2028
89 Nolan Kunkel Oakdale, Minn. 2028
90 Jack Johnson Ramsey, Minn. 2028
91 Palmer Dalton Spicer, Minn. 2026
92 William Cook Hudson, Wis. 2028
93 Dash Broin Santa Monica, Calif. 2026
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ainsley Wilson Iowa City, Iowa 2028
2 Jayden Peters Agoura Hills, Calif. 2025
3 Anna Eckmann Park Rapids, Minn. 2024
4 Nicole Lee Los Angeles, Calif. 2024
5 Morgan Rupp Marion, Iowa 2025
6 Samantha Harris Henderson, Nev. 2026
7 Toral Bhatt Oak Brook, Ill. 2025
8 Brianna Kirsch
Lancaster, Wis. 2024
9 Julia Hyten Lincoln, Neb. 2024
10 Madison Myers Cary, N.C. 2025
11 Victoria Cui Lake Forest, Ill. 2027
12 Elizabeth Fong Bloomington, Minn. 2028
13 Ansley Giesselmann Fremont, Neb. 2025
14 Rose Solberg Fargo, N.D. 2026
15 Bela Dodd Brookfield, Wis. 2026
16 Zoe Yan Irvine, Calif. 2026
17 Tania Maheshwari La Palma, Calif. 2025
18 Daniella Honkamp whitefish bay, Wis. 2025

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Connor Shea Bonita Springs, Fla. 2024
2 Phoebus Xiaofei Chen Bellevue, Wash. 2025
3 Will Blankenship Dallas, Texas 2024
4 Ethan Blomme Bettendorf, Iowa 2025
5 James Leehealey Newport Coast, Calif. 2025
6 Peyton Savageau Oak Grove, Minn. 2024
7 Jonathan Bertram Appleton, Wis. 2024
8 Dominic Wirtz Naples, Fla. 2024
9 Christian Hernandez New Braunfels, Texas 2024
10 Dawson Fish Appleton, Wis. 2023
11 ZiYu (Chris) Liu (China) Irvine, Calif. 2026
12 Ryan Altschul Delray Beach, Fla. 2026
13 Ahaan Dhir (India) Frisco, Texas 2025
14 Wade Arcella Henderson, Nev. 2025
15 Jeremy Nguyen Richmond, Texas 2025
16 Tianhong Zhong (China) Shanghai, , China 2025
17 Aidan Xu Houston, Texas 2025
18 Tristan Tidemann Chanhassen, Minn. 2024
19 Landon Miller St. Louis Park, Minn. 2025
20 Luke Thompson St. Louis Park, Minn. 2025
21 Ethan Lim (Singapore) Bradenton, Fla. 2025
22 Henry Delzer Grand Blanc, Mich. 2026
23 Noah Peens (South Africa) Clearwater, Fla. 2025
24 Geoffrey Laklak Pinecrest, Fla. 2026
25 Carter Spalding Woodbury, Minn. 2024
26 Spencer Stuke Delafield, Wis. 2024
27 Jaydon Nabb Lowden, Iowa 2024
28 Luke Webber Wheaton, Ill. 2024
29 Connor O'Hara Glenview, Ill. 2024
30 Gabriel Gold Quincy, Ill. 2024
31 Ian Friederichs Eden Prairie, Minn. 2025
32 Rhett Turner Tomball, Texas 2026
33 Bo Dong (Canada) Toronto, Ontario, Canada 2026
34 Joey Hoffman Edina, Minn. 2024
35 Easton Korell Adel, Iowa 2024
36 Fritz Volini Mission Hills, Kan. 2024
37 Kyle Lee Lake Forest, Ill. 2024
38 Nate Appelhof Blaine, Minn. 2023
39 Andrew Ballou Victoria, Minn. 2025
40 Colton Rich Rochester, Minn. 2025
41 Davis Tripp Maple Grove, Minn. 2025
42 Hyunjun Lee (South Korea) North Vancouver, British Columbia, Canada 2025
43 Bennett Kuhns Austin, Texas 2027
44 Henry Trent Shorewood, Minn. 2024
45 Hunter Schmidt Dunnell, Minn. 2024
46 Dain Johnson Middleton, Wis. 2024
47 Charlie Solberg Fargo, N.D. 2024
48 Decker Holton Glenview, Ill. 2024
49 Cooper Newkirk Shawnee, Kan. 2024
50 Braydon Pulcanio
Orono, Minn. 2026
51 Carter Callan Minnetrista, Minn. 2025
52 Carson Andel Sartell, Minn. 2025
53 Jake Egan Victoria, Minn. 2025
54 Davis Korver Orange City, Iowa 2023
55 Ryan Lynch Ames, Iowa 2025
56 Andrew Lieu Dallas, Texas 2027
57 Jack Brayman Erie, Colo. 2026
58 Ryan Cronin Eden Prairie, Minn. 2025
59 Sam Walker Aurora, Colo. 2025
60 Nathan Schaub Suttons Bay, Mich. 2025
61 James Anderson St michael, Minn. 2025
62 Landon Rogala Maple Grove, Minn. 2025
63 Aiden Walker (Canada) Regina, Saskatchewan, Canada 2025
64 Weston Gain Edina, Minn. 2025
65 Seamus Purcell Chicago, Ill. 2025
66 William Zhuang Dallas, Texas 2025
67 William Pulley Colleyville, Texas 2025
68 Adam Wagner Savage, Minn. 2025
69 Riley Baisch Waconia, Minn. 2025
70 Ian Hong Chassell, Mich. 2025
71 Karl Hochradel Dellwood, Minn. 2025
72 David Fong III Bloomington, Minn. 2025
73 Tyler Bonin Cottage Grove, Minn. 2025
74 Jack Stanius White Bear Lake, Minn. 2025
75 Jackson Flynn Portland, Ore. 2023
76 Hailin Wu
(Hong Kong) Shanghai, , China 2026
77 Carson Korver Orange City, Iowa 2026
78 Orlando Torres
Oviedo, Fla. 2027
79 Ben Appelhof Blaine, Minn. 2026
80 Chase Larson Edina, Minn. 2027
81 Ivan Blood Glen Ellyn, Ill. 2026
82 Dylan Hughes Rochester, Minn. 2028
83 Ty Lenards Watertown, S.D. 2025
84 Patrick Hastings Wayzata, Minn. 2026
85 Brennan Weckwerth Rochester, Minn. 2026
86 Daniel Dong Irvine, Calif. 2027
87 Weston Nyberg Alexandria, Minn. 2027
88 Andrew Burstad Blaine, Minn. 2028
89 Nolan Kunkel Oakdale, Minn. 2028
90 Jack Johnson Ramsey, Minn. 2028
91 Palmer Dalton Spicer, Minn. 2026
92 William Cook Hudson, Wis. 2028
93 Dash Broin Santa Monica, Calif. 2026
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ainsley Wilson Iowa City, Iowa 2028
2 Jayden Peters Agoura Hills, Calif. 2025
3 Anna Eckmann Park Rapids, Minn. 2024
4 Nicole Lee Los Angeles, Calif. 2024
5 Morgan Rupp Marion, Iowa 2025
6 Samantha Harris Henderson, Nev. 2026
7 Toral Bhatt Oak Brook, Ill. 2025
8 Brianna Kirsch
Lancaster, Wis. 2024
9 Julia Hyten Lincoln, Neb. 2024
10 Madison Myers Cary, N.C. 2025
11 Victoria Cui Lake Forest, Ill. 2027
12 Elizabeth Fong Bloomington, Minn. 2028
13 Ansley Giesselmann Fremont, Neb. 2025
14 Rose Solberg Fargo, N.D. 2026
15 Bela Dodd Brookfield, Wis. 2026
16 Zoe Yan Irvine, Calif. 2026
17 Tania Maheshwari La Palma, Calif. 2025
18 Daniella Honkamp whitefish bay, Wis. 2025