WEATHER UPDATE: AJGA tee times for the Qualifier - C.T. Pan Foundation Junior Championship are delayed 30 minutes because of weather.
AJGA Junior at Parris Island
Qualifier Tournament Event Info Event Schedule Field Leaderboard
Boys initial tournament field required a status of 14 Performance Stars or more to gain entry. One boy with 13 Stars gained entry via PBE tiebreaker .

Girls initial tournament field required a status of 15 Performance Stars or more to gain entry. One girl with 14 Stars gained entry via PBE tiebreaker .

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Caedmon Albertyn Monroe, N.C. 2026
2 Owen Atkinson Columbia, S.C. 2027
3 Alex Bennett Georgetown, Ky. 2025
4 Quentin Brooks Savannah, Ga. 2025
5 Ves Butler Athens, Ga. 2027
6 Kash Cantrell Benton, Ill. 2025
7 Tanmay Chandra Gainesville, Fla. 2025
8 Jack Chung Greenwich, Conn. 2026
9 Ryan Chung Suwanee, Ga. 2025
10 Andrew Couey Peachtree Corners, Ga. 2026
11 Clayton Couey Peachtree Corners, Ga. 2024
12 Tyler Davis
Houston, Texas 2025
13 AJ Dietrich Mount Pleasant, S.C. 2025
14 Kaiden Drum Marietta, Ga. 2026
15 Joshua Durthaler Dunwoody, Ga. 2025
16 Erik Erlenkeuser Anderson, S.C. 2026
17 Hugh Faulkner Greenville, S.C. 2025
18 Elijah Felty North Chesterfield, Va. 2025
19 Cooper Franklin Ponte Vedra Beach, Fla. 2026
20 Conner Freedman Chapel Hill, N.C. 2026
21 Michael Gavin Hilton Head Island, S.C. 2025
22 TJ Harris Braselton, Ga. 2025
23 Hudson Hatch Charleston, S.C. 2027
24 Parker Homesley Greenville, S.C. 2025
25 Ryan Houck
Fleming Island, Fla. 2026
26 Nolan Hyatt Cocoa Beach, Fla. 2025
27 Jonathon Jones
Denver, N.C. 2024
28 Max Kimble Baton Rouge, La. 2026
29 Mason Kucia Indian Land, S.C. 2025
30 Emmet Kuhlenkamp Fleming Island, Fla. 2025
31 Gavin Lane Boston, Mass. 2026
32 Aston Lee
Charlotte, N.C. 2026
33 Mike Liu (China) Lake Mary, Fla. 2026
34 Caleb Lumpkin Houston, Texas 2025
35 Hayden Magnussen Greensboro, N.C. 2025
36 Charles McPherson Durham, N.C. 2026
37 Jack Merrill
Johns Creek, Ga. 2026
38 Maxwell Morgan
Jacksonville Beach, Fla. 2028
39 Priyam Nayak Iselin, N.J. 2026
40 Maddox Nielsen Orem, Utah 2025
41 Landon Noble Sharpsburg, Ga. 2025
42 Colton O’Dell Georgetown, Texas 2025
43 Jack Parel Macon, Ga. 2026
44 Dylan Park Easley, S.C. 2025
45 Xeve Perez Port Saint Lucie, Ga. 2028
46 Austin Perkins West Hartford, Conn. 2026
47 Jackson Runquist Atlantic Beach, Fla. 2026
48 Will Ruth Moore, S.C. 2026
49 Thomas Sams Sea Island, Ga. 2026
50 John John Santospago
Charlotte, N.C. 2027
51 Bennett Scaletta Belton, S.C. 2027
52 Braden Schnaible Savannah, Ga. 2025
53 Luke Simonis Fripp Island, S.C. 2027
54 Ethan Smith Marietta, Ga. 2024
55 Cole Stockard Dalton, Ga. 2025
56 Dawson Szabo Greer, S.C. 2027
57 Tyler Taber Mount Pleasant, S.C. 2025
58 Jake Valentine (United Kingdom) Palm Beach Gardens, Fla. 2026
59 Alexander Weinberg Boca Raton, Fla. 2025
60 Jonathan Weinberg Boca Raton, Fla. 2026
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Gia Ahlowalia Southlake, Texas 2027
2 Tatiana Ang (Singapore) Lake Mary, Fla. 2026
3 Abigail Avallone Bethesda, Md. 2026
4 Grace Breffitt Ponte Vedra, Fla. 2027
5 Sofia Cherif Essakali
Orlando, Fla. 2027
6 Zoey Cho Suwanee, Ga. 2025
7 Alice Choi Suwanee, Ga. 2024
8 Maya Claffey Charlotte, N.C. 2027
9 Nancy Cox (United Kingdom) Ponte Vedra Beach, Fla. 2024
10 Haley Davis Ocala, Fla. 2025
11 Regan Dusenbery Wichita, Kan. 2026
12 Alicia Fang Waxhaw, N.C. 2026
13 Madison Glisson
Boaz, Ky. 2026
14 Claire Green Okatie, S.C. 2025
15 Elizabeth Guthrie Charlotte, N.C. 2028
16 Wenyue (Sonia) Hao (China) Dallas, Texas 2024
17 Caroline Hawkins Columbia, S.C. 2026
18 Natalia Henderson
Southern Pines, N.C. 2029
19 Meyher Khokhar Longwood, Fla. 2026
20 Narah Hope Kim Duluth, Ga. 2027
21 Sophie Lauture Concord, N.C. 2024
22 Kara Lee Frisco, Texas 2025
23 Grace Lindsey Mount Pleasant, S.C. 2025
24 Vivian Lott Fayetteville, Ga. 2029
25 Jamie Lowry Fort Myers, Fla. 2025
26 Miraya Lurie Raleigh, N.C. 2027
27 Alexia Milbrandt Hilton Head Island, S.C. 2025
28 Hannah Mun Duluth, Ga. 2026
29 Elle Marie Reisner Braselton, Ga. 2027
30 Sofia Rivera St. Augustine, Fla. 2027
31 Megan Rodrigues Houston, Texas 2027
32 Jayleen Sito Pleasanton, Calif. 2028
33 Ella Spence Waxhaw, N.C. 2029
34 Charlene Woo Fullerton, Calif. 2026
35 Norah Yang Los Altos, Calif. 2025
36 Yaxuan Zheng (China) Winter Garden, Fla. 2024

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Caedmon Albertyn Monroe, N.C. 2026
2 Owen Atkinson Columbia, S.C. 2027
3 Alex Bennett Georgetown, Ky. 2025
4 Quentin Brooks Savannah, Ga. 2025
5 Ves Butler Athens, Ga. 2027
6 Kash Cantrell Benton, Ill. 2025
7 Tanmay Chandra Gainesville, Fla. 2025
8 Jack Chung Greenwich, Conn. 2026
9 Ryan Chung Suwanee, Ga. 2025
10 Andrew Couey Peachtree Corners, Ga. 2026
11 Clayton Couey Peachtree Corners, Ga. 2024
12 Tyler Davis
Houston, Texas 2025
13 AJ Dietrich Mount Pleasant, S.C. 2025
14 Kaiden Drum Marietta, Ga. 2026
15 Joshua Durthaler Dunwoody, Ga. 2025
16 Erik Erlenkeuser Anderson, S.C. 2026
17 Hugh Faulkner Greenville, S.C. 2025
18 Elijah Felty North Chesterfield, Va. 2025
19 Cooper Franklin Ponte Vedra Beach, Fla. 2026
20 Conner Freedman Chapel Hill, N.C. 2026
21 Michael Gavin Hilton Head Island, S.C. 2025
22 TJ Harris Braselton, Ga. 2025
23 Hudson Hatch Charleston, S.C. 2027
24 Parker Homesley Greenville, S.C. 2025
25 Ryan Houck
Fleming Island, Fla. 2026
26 Nolan Hyatt Cocoa Beach, Fla. 2025
27 Jonathon Jones
Denver, N.C. 2024
28 Max Kimble Baton Rouge, La. 2026
29 Mason Kucia Indian Land, S.C. 2025
30 Emmet Kuhlenkamp Fleming Island, Fla. 2025
31 Gavin Lane Boston, Mass. 2026
32 Aston Lee
Charlotte, N.C. 2026
33 Mike Liu (China) Lake Mary, Fla. 2026
34 Caleb Lumpkin Houston, Texas 2025
35 Hayden Magnussen Greensboro, N.C. 2025
36 Charles McPherson Durham, N.C. 2026
37 Jack Merrill
Johns Creek, Ga. 2026
38 Maxwell Morgan
Jacksonville Beach, Fla. 2028
39 Priyam Nayak Iselin, N.J. 2026
40 Maddox Nielsen Orem, Utah 2025
41 Landon Noble Sharpsburg, Ga. 2025
42 Colton O’Dell Georgetown, Texas 2025
43 Jack Parel Macon, Ga. 2026
44 Dylan Park Easley, S.C. 2025
45 Xeve Perez Port Saint Lucie, Ga. 2028
46 Austin Perkins West Hartford, Conn. 2026
47 Jackson Runquist Atlantic Beach, Fla. 2026
48 Will Ruth Moore, S.C. 2026
49 Thomas Sams Sea Island, Ga. 2026
50 John John Santospago
Charlotte, N.C. 2027
51 Bennett Scaletta Belton, S.C. 2027
52 Braden Schnaible Savannah, Ga. 2025
53 Luke Simonis Fripp Island, S.C. 2027
54 Ethan Smith Marietta, Ga. 2024
55 Cole Stockard Dalton, Ga. 2025
56 Dawson Szabo Greer, S.C. 2027
57 Tyler Taber Mount Pleasant, S.C. 2025
58 Jake Valentine (United Kingdom) Palm Beach Gardens, Fla. 2026
59 Alexander Weinberg Boca Raton, Fla. 2025
60 Jonathan Weinberg Boca Raton, Fla. 2026
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Gia Ahlowalia Southlake, Texas 2027
2 Tatiana Ang (Singapore) Lake Mary, Fla. 2026
3 Abigail Avallone Bethesda, Md. 2026
4 Grace Breffitt Ponte Vedra, Fla. 2027
5 Sofia Cherif Essakali
Orlando, Fla. 2027
6 Zoey Cho Suwanee, Ga. 2025
7 Alice Choi Suwanee, Ga. 2024
8 Maya Claffey Charlotte, N.C. 2027
9 Nancy Cox (United Kingdom) Ponte Vedra Beach, Fla. 2024
10 Haley Davis Ocala, Fla. 2025
11 Regan Dusenbery Wichita, Kan. 2026
12 Alicia Fang Waxhaw, N.C. 2026
13 Madison Glisson
Boaz, Ky. 2026
14 Claire Green Okatie, S.C. 2025
15 Elizabeth Guthrie Charlotte, N.C. 2028
16 Wenyue (Sonia) Hao (China) Dallas, Texas 2024
17 Caroline Hawkins Columbia, S.C. 2026
18 Natalia Henderson
Southern Pines, N.C. 2029
19 Meyher Khokhar Longwood, Fla. 2026
20 Narah Hope Kim Duluth, Ga. 2027
21 Sophie Lauture Concord, N.C. 2024
22 Kara Lee Frisco, Texas 2025
23 Grace Lindsey Mount Pleasant, S.C. 2025
24 Vivian Lott Fayetteville, Ga. 2029
25 Jamie Lowry Fort Myers, Fla. 2025
26 Miraya Lurie Raleigh, N.C. 2027
27 Alexia Milbrandt Hilton Head Island, S.C. 2025
28 Hannah Mun Duluth, Ga. 2026
29 Elle Marie Reisner Braselton, Ga. 2027
30 Sofia Rivera St. Augustine, Fla. 2027
31 Megan Rodrigues Houston, Texas 2027
32 Jayleen Sito Pleasanton, Calif. 2028
33 Ella Spence Waxhaw, N.C. 2029
34 Charlene Woo Fullerton, Calif. 2026
35 Norah Yang Los Altos, Calif. 2025
36 Yaxuan Zheng (China) Winter Garden, Fla. 2024
Alternates
Alternates
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Patrick McArdle Martinez, Ga. 2024
2 Wade Arcella Henderson, Nev. 2025
3 Evan Hovde Charleston, S.C. 2026
4 Triton Helmer Chapel Hill, N.C. 2029
5 Griffin Cheatwood Charlotte, N.C. 2026
6 Chris Andrew Etters Wilmington, N.C. 2026
7 Campbell Williams
St. Simons Island, Ga. 2026
8 Landon Helms Monroe, N.C. 2027
9 Adam Knox Greenwood, S.C. 2025
10 Kyle Huryn Alpharetta, Ga. 2025
11 Lukas Newton South Boston, Va. 2025
12 Harper Staggs Saint Simons Island, Ga. 2027
13 Aidan Park Duluth, Ga. 2026
14 Felix Petrillo Harrison, N.Y. 2027
15 Bryce Napier
Palm Harbor, Fla. 2027
16 Shaoyang Zhang (China) Howey In The Hills, Fla. 2026
17 Jackson Ramer Cleves, Ohio 2024
18 Vihaan Jain (India) Gurgaon, , India 2027
19 Deaton Reed Lancaster, S.C. 2025
20 Drew Hunter Fort Smith, Ark. 2025
21 Kohki Maeda (Japan) Savannah, Ga. 2028
22 Lance Reid
Sea Island, Ga. 2026
23 Colby Komancheck Royersford, Pa. 2027
24 Brayden Card (Canada) Cambridge, Ontario, Canada 2026
25 Carson Whitehead Belleair, Fla. 2026
26 John Thompson Columbia, S.C. 2025
27 Will Wells Jonesborough, Tenn. 2025
28 James Doyle, V
Charlotte, N.C. 2026
29 Alec Hamilton Clarks Summit, Pa. 2024
30 Henry Saunders
Nashville, Tenn. 2026
31 Michael Bennett Williamsburg, Va. 2024
32 JR Passmore Mount Pleasant, S.C. 2025
33 Vincent Esposito Gilbert, S.C. 2025
34 Frank Lockwood Charleston, S.C. 2025
35 Todd Marovich Canton, Ga. 2025
36 Jack Traficanti Monroe, N.C. 2025
37 Rohan Yadav Short Hills, N.J. 2025
38 Maxwell Johnson Daniel Island, S.C. 2026
39 Rob Fruitticher Macon, Ga. 2026
40 Burton Carroll Wilmington, N.C. 2026
41 Tucker Gongaware New York, N.Y. 2026
42 Riley Sillaway Longwood, Fla. 2027
43 Mac Ahern Westport, Conn. 2026
44 Hudson Steed Wilmington, N.C. 2025
45 Jingyuan Xiao (China) Howey-in-the-Hills, Fla. 2025
46 Jake Fish New Rochelle, N.Y. 2025
47 Marcus Bradley Columbia, S.C. 2027
48 Gaines Reed Lancaster, S.C. 2027
49 Ewan Smith Cromwell, Conn. 2027
50 Samson Landers Little Silver, N.J. 2026
51 Easton Oliva Ponte Vedra Beach, Fla. 2026
52 Reece Williams
Beaumont, Texas 2027
53 Patrick Dalton Westwood, Mass. 2026
54 Caden Hartley Pooler, Ga. 2026
55 Patrick Harris Simpsonville, S.C. 2026
56 Xilai Zhang (China) Winter Garden, Fla. 2026
57 Jake Lupisella Hilton Head Island, S.C. 2026
58 Nathan DiLisi
Charleston, S.C. 2027
59 Keean Albertyn Monroe, N.C. 2028
60 Yaohang Zhu (China) Orlando, Fla. 2027
61 Luke Balog Charleston, S.C. 2027
62 Maxwell Green
Knoxville, Tenn. 2027
63 Nicholas Jaber Hilton Head Island, S.C. 2028
64 Alexander Green
Knoxville, Tenn. 2027
65 Tyler Morris Fredericksburg, Texas 2028
66 Yaoqun Zhu (China) Orlando, Fla. 2029
67 Jeremy Gardner Beaufort, S.C. 2027
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Nicole Zhang (China) Shenzhen, , China 2025
2 Jade Zhao (China) Rye, N.Y. 2029
3 Angela Liu Los Angeles, Calif. 2026
4 Caitlyn Frisch Huntersville, N.C. 2027

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Patrick McArdle Martinez, Ga. 2024
2 Wade Arcella Henderson, Nev. 2025
3 Evan Hovde Charleston, S.C. 2026
4 Triton Helmer Chapel Hill, N.C. 2029
5 Griffin Cheatwood Charlotte, N.C. 2026
6 Chris Andrew Etters Wilmington, N.C. 2026
7 Campbell Williams
St. Simons Island, Ga. 2026
8 Landon Helms Monroe, N.C. 2027
9 Adam Knox Greenwood, S.C. 2025
10 Kyle Huryn Alpharetta, Ga. 2025
11 Lukas Newton South Boston, Va. 2025
12 Harper Staggs Saint Simons Island, Ga. 2027
13 Aidan Park Duluth, Ga. 2026
14 Felix Petrillo Harrison, N.Y. 2027
15 Bryce Napier
Palm Harbor, Fla. 2027
16 Shaoyang Zhang (China) Howey In The Hills, Fla. 2026
17 Jackson Ramer Cleves, Ohio 2024
18 Vihaan Jain (India) Gurgaon, , India 2027
19 Deaton Reed Lancaster, S.C. 2025
20 Drew Hunter Fort Smith, Ark. 2025
21 Kohki Maeda (Japan) Savannah, Ga. 2028
22 Lance Reid
Sea Island, Ga. 2026
23 Colby Komancheck Royersford, Pa. 2027
24 Brayden Card (Canada) Cambridge, Ontario, Canada 2026
25 Carson Whitehead Belleair, Fla. 2026
26 John Thompson Columbia, S.C. 2025
27 Will Wells Jonesborough, Tenn. 2025
28 James Doyle, V
Charlotte, N.C. 2026
29 Alec Hamilton Clarks Summit, Pa. 2024
30 Henry Saunders
Nashville, Tenn. 2026
31 Michael Bennett Williamsburg, Va. 2024
32 JR Passmore Mount Pleasant, S.C. 2025
33 Vincent Esposito Gilbert, S.C. 2025
34 Frank Lockwood Charleston, S.C. 2025
35 Todd Marovich Canton, Ga. 2025
36 Jack Traficanti Monroe, N.C. 2025
37 Rohan Yadav Short Hills, N.J. 2025
38 Maxwell Johnson Daniel Island, S.C. 2026
39 Rob Fruitticher Macon, Ga. 2026
40 Burton Carroll Wilmington, N.C. 2026
41 Tucker Gongaware New York, N.Y. 2026
42 Riley Sillaway Longwood, Fla. 2027
43 Mac Ahern Westport, Conn. 2026
44 Hudson Steed Wilmington, N.C. 2025
45 Jingyuan Xiao (China) Howey-in-the-Hills, Fla. 2025
46 Jake Fish New Rochelle, N.Y. 2025
47 Marcus Bradley Columbia, S.C. 2027
48 Gaines Reed Lancaster, S.C. 2027
49 Ewan Smith Cromwell, Conn. 2027
50 Samson Landers Little Silver, N.J. 2026
51 Easton Oliva Ponte Vedra Beach, Fla. 2026
52 Reece Williams
Beaumont, Texas 2027
53 Patrick Dalton Westwood, Mass. 2026
54 Caden Hartley Pooler, Ga. 2026
55 Patrick Harris Simpsonville, S.C. 2026
56 Xilai Zhang (China) Winter Garden, Fla. 2026
57 Jake Lupisella Hilton Head Island, S.C. 2026
58 Nathan DiLisi
Charleston, S.C. 2027
59 Keean Albertyn Monroe, N.C. 2028
60 Yaohang Zhu (China) Orlando, Fla. 2027
61 Luke Balog Charleston, S.C. 2027
62 Maxwell Green
Knoxville, Tenn. 2027
63 Nicholas Jaber Hilton Head Island, S.C. 2028
64 Alexander Green
Knoxville, Tenn. 2027
65 Tyler Morris Fredericksburg, Texas 2028
66 Yaoqun Zhu (China) Orlando, Fla. 2029
67 Jeremy Gardner Beaufort, S.C. 2027
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Nicole Zhang (China) Shenzhen, , China 2025
2 Jade Zhao (China) Rye, N.Y. 2029
3 Angela Liu Los Angeles, Calif. 2026
4 Caitlyn Frisch Huntersville, N.C. 2027